Raksts

Vai vajadzīga jauna Eiropas vienošanās?


Datums:
30. marts, 2014


Autori

Providus


Foto: LenseXES

Kas Eiropai ir nepieciešams, lai ātrāk dziedētu ekonomiskās krīzes “brūces" un atjaunotu ticību Eiropas integrācijai? Video no PROVIDUS rīkotās diskusijas.

Ekonomiskā krīze eiro zonā, kā arī sarežģītie finanšu, ekonomikas, politiskie, sociālie un globālie izaicinājumi visās ES dalībvalstīs veicinājuši arvien aktīvākas diskusijas par ES integrāciju un ES attīstības ceļiem. Arī Eiropas Parlamenta vēlēšanas un tām sekojošā, gaidāmā ES institūciju vadītāju maiņa rada augsni kvalitatīvām debatēm par ES izaicinājumiem un reformu prioritātēm nākamajiem pieciem gadiem. Kas Eiropai ir nepieciešams, lai ātrāk dziedētu ekonomiskās krīzes “brūces” un atjaunotu ticību Eiropas integrācijai? Vai risinājums varētu būt jauna Eiropas vienošanās jeb jauns Eiropas pakts?

Lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 28.martā rīkoja diskusiju par Eiropas Savienības attīstības scenārijiem. Diskusijas pamatā bija ziņojums New Pact for Europe, kas ne vien sniedz visaptverošu ieskatu pašreizējā ES krīzē, bet arī piedāvā piecus ES attīstības scenārijus. Ziņojumu sagatavoja PROVIDUS sadarbības partneri kopīgā darbā ar nevalstiskajām organizācijām Eiropā, aktīviem pilsoņiem un augsta līmeņa bijušajiem Eiropas politiķiem. Pilnais ziņojums (angļu valodā) pieejams (šeitpdf), kopsavilkums (angļu valodā) (šeitpdf).

Pasākuma mērķis bija noskaidrot iespējamo ES nākotnes attīstības scenāriju vērtējumus no Latvijas perspektīvas. Diskusijā izskanējušos viedokļus apkoposim, lai tie – kopā ar citās 16 ES valstīs izteiktajiem vērtējumiem – varētu būt pamats konkrētiem reformu priekšlikumiem. Par tiem tad tiks rīkots vēl viens diskusiju cikls ar ES pilsoņiem, viedokļu līderiem un politikas veidotājiem, t.sk. ES līderiem, kuri turpinās vai sāks savu darbu pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2014.gada maijā.

Pasākuma pilns ieraksts


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!