Raksts

Vai demokrātija ir sevi izsmēlusi?


Datums:
02. marts, 2016


Autori

Providus


Foto: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Video no ievērojamu domātāju un komiķu cīņas, ar ko tika pieteikts otrais sarunu festivāls LAMPA, kurā arī šogad piedalīsies domnīca PROVIDUS.

Vieglas formas debates starp svaigi domājošiem cilvēkiem – no politologa līdz dumpinieciskam komiķim – par tēmu “Vai demokrātija ir sevi izsmēlusi?” notika 2.martā Latvijas 1.Rokkafejnīcā, Vecrīgā. Uz pasākumu tika aicināti visi festivāla cienītāji un interesenti, lai ne tikai labāk sagatavotos festivālam, bet arī aktualizētu visai sabiedrībai nozīmīgus jautājumus.

Gan iesildošo pasākumu, gan sarunu festivāla LAMPA kodols ir viegli un ar prieku runāt par sarežģītām tēmām. “Tas būs kā intelektuāla rakstura restlinga mačs. Debates kā formāts šajā ziņā līdzinās patīkamai spēlei, jo var droši kritizēt citus, nepaturot pretenzijas uz to, ka kaut kas no teiktā vispār ir tavs viedoklis. Ja tomēr izrādīsies garlaicīgi, varu visus nomierināt – drīz pēc pasākuma beigām Rokkafejnīcā sāksies “laimīgā stunda”, kuras laikā varēs iesildīties karaokes apmeklējumam pagrabstāvā,” saka publiciste Anete Konste, viena no debašu dalībniecēm.

Vieglas formas debatēs pretējās frontēs piedalījās pieredzējušie debatētāji Rasmuss Filips Geks un Dārta Zaķe, politologs Ivars Ījabs, dzejniece un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka, publiciste Anete Konste un komiķis Rūdolfs Kugrēns. Debates moderatore būs žurnāliste Inga Spriņģe. Šis sarunu festivāla LAMPA iesildošais pasākums tiks organizēts kopā ar Latvijas Debašu asociāciju “QUO tu domā”.

Par festivāla notikumiem var uzzināt, sekojot līdzi tā tapšanai LAMPA mājaslapā, kā arī festivāla sociālajos tīklos. LAMPA veidošanā pašlaik iesaistījušās jau vairāk nekā 20 dažādas organizācijas – valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji -, kurus vieno kopīgs sapnis par atvērtu, iekļaujošu un demokrātisku Latviju.

“Demokrātija nav tikai vēlēšanās vienu reizi četros gados. Demokrātija ir gan process, gan sarunu un diskusiju kultūra, kas ir jāattīsta un par ko ir jārūpējas. Sarunu festivālu LAMPA rīkojam ar domu veicināt demokrātiskās sarunāšanās kultūras attīstību Latvijā. Tā ir vieta, kur brīvā gaisotnē ikviens var apmainīties ar idejām un viedokļiem, cieņpilnā veidā diskutējot par Latvijas pagātni, tagadni un nākotni, “ uzsver Ieva Morica fonda atvērtai sabiedrībai DOTS izpilddirektore.

Video no aizritējušā pasākuma aplūkojams šeit:

Tāpat kā pērn, arī šogad domnīca PROVIDUS piedalīsies festivālā LAMPA, rīkojot diskusiju par zināšanās balstītas politikas trūkumu Latvijā. Pasākumu ievadīs pilsoniskas līdzdalības rezultātā izveidots Vaimanu koris, kurš uzstāsies ar Vaimanu dziesmu par lēmumu pieņemšanas problēmām Latvijā. Seko līdzi jaunumiem un piesakies arī tu sadziedāties Vaimanu korī!

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!