Raksts

TP un LPP/LC nav tiesību cerēt turēties pie varas


Datums:
02. novembris, 2007


Autori

Dace Akule


Esmu sašutusi par to, ka Diena jau kuro dienu neuzdod vajadzīgos jautājumus Tautas Partijas un LPP/LC politiķiem. Otrdien Dienas 3.lpp bija veltīta informācijai par jaunas valdības veidošanas aprisēm, konkrēti, iespējamiem premjerministru kandidātiem, kas visi nāca no Tautas Partijas. Tas pats leņķis ir arī šīs dienas rakstam par valdības nākotni un jauno valdību. Vēl pie tam LPP/LC līderis Šlesers šodien Dienai saka, ka Kalvītis rīkotos bezatbildīgi, ja demisionētu, pirms tam nevienojoties „ar partneriem" par turpmāko rīcības plānu.

Es atvainojos, bet kāpēc abos šajos rakstos trūkst atgādinājums par abās partijās (KNAB konstatētajiem) likumu pārkāpumiem – summām, kuras, pārkāpjot likumu, abas partijas ir tērējušas, lai tiktu ievēlētas parlamentā 2006.gada oktobrī? Runa taču nav par vairākiem simtiem latu, bet gan desmitiem tūkstošiem latu. Piemēram, TP uzrēķins draud pat gandrīz miljona apmērā (par pārtēriņu priekšvēlēšanu kampaņā un nelikumīgi pieņemtajiem ziedojumiem). LPP/LC pārtēriņš ir bijis mazāks, bet tik un tā abos gadījumos KNAB ir konstatējis likuma pārkāpumus.

Vai tikai man liekas, ka TP un LPP/LC vispār nav tiesību runāt par premjerministriem no viņu partijām, jo viņu ievēlēšana ir nopirkta – ar milzīgiem pārtēriņiem priekšvēlēšanu kampaņās?! Tā kā šie pārtēriņi tagad ir aprēķināti (un tiesu darbi sākušies) un sabiedrībai zināmi, tad uz kāda pamata, ar kādu mandātu, ar kādām tiesībām šie pārkāpēji mēģina vēl cerēt mēģināt turēties pie amatiem un varas? Lai viņi varētu mēģināt kompensēt tās summas, kuras būs, visticamāk, jāatmaksā valsts kasē? Lai viņi varētu nodrošināt to lēmumu pieņemšanu, kas nepieciešams cilvēkiem, kas finansēja un varbūt pat mudināja uz šo pārtēriņu?

Es sagaidu, ka Diena un citi mediji šos jautājumus uzdos.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!