Raksts

Tiek publiskots VAES projekta IVN


Datums:
13. jūnijs, 2012


Autori

Providus


2008. gada 27. augustā Lietuvas mediji iepazīstināti ar vairāk nekā pusgadu gatavoto ekspertu pētījumu par jaunās Baltijas valstu un Polijas kopīgās atomelektrostacijas (AES) ietekmi uz vidi (ietekmes uz vidi novērtējums jeb IVN), kas paredz, ka spēkstacijas jauda var sasniegt 3400 megavatus (MW).

Vienlaikus Lietuvas mediji ziņo, ka jaunā AES Visaginā, sāks darboties ne agrāk kā 2018.gadā, lai gan sākotnēji noteiktais termiņš bija par trim gadiem agrāks.

Dokumentā norādīts, ka spēkstacijas maksimālā jauda faktiski būs atkarīga no izvēlētās dzesēšanas sistēmas – ja tiktu izmantota tiešā dzesēšana un ūdens laists līdzās esošajā Drūkšu ezerā, pie kura darbojas arī Ignalinas AES, ieteicamā jauda būtu 3200 MW, bet maksimālās 3400 MW jaudas sasniegšanai būtu nepieciešama kombinēta dzesēšanas sistēma, papildus izmantojot arī dzesēšanas torņus.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!