Raksts

Tautas partijas programma 8. Saeimas vēlēšanām


Datums:
01. augusts, 2002


Autori

Providus


Saraksts Nr 8.Programma reģistrēta CVK 2002. gada 31. jūlijā

Godātie Latvijas pilsoņi!

Šis dokuments apraksta svarīgākos TP programmas punktus darbam 8. Saeimā. Darbu saraksts ir balstīts TP vēlēšanu programmā, kurā ietvertas gan mūsu vērtības, gan konkrētas lietas, kas jāpaveic. Ar TP vēlēšanu programmu jūs varat iepazīties sazinoties ar Jums tuvāko TP reģionālo nodaļu, zvanot pa bezmaksas tālruni 8000087 vai internetā www.tautaspartija.lv

TP darbības virzienus iepriekšējā Saeimā noteica nepieciešamība uzņemties grūtākos valsts administrācijas sektorus – lauksaimniecību, izglītību, iekšlietas, finanses, ekonomiku.

Mūsu izstrādātā un veiksmīgi īstenotā nodokļu samazināšanas un budžeta politika, kā arī TP iesāktā pedagogu algu palielināšanas programma, liek mums ar lielu atbildību domāt par to, kā šie grūtie darbi tiks turpināti.

Mūsu politiskā piedāvājuma galvenie punkti ir aprakstāmi ar formulu 3+4.

Veselība. Algas. Nodokļi. Trīs uzdevumi, kuru risināšanas mehānismi ir skaidri un ir pa spēkam mūsu profesionālajiem ministriem.

Bezdarbs. Izglītība. Lauksaimniecība. Reģionu ekonomiskā attīstība. Četri virzieni, kurus ietekmē virkne makroekonomisku un ārpolitisku faktoru, un rezultāti kuros būs atkarīgi ne tikai no TP, bet arī no mūsu politisko partneru kvalifikācijas, profesionalitātes un vēlmes pievērsties šo jautājumu risināšanai.

Veselība

Mēs uzskatam, ka radītā veselības aprūpes sistēma ir netaisnīga, neefektīva un bieži absurda. Tā ir jāmaina.

Veselības aprūpes finansējumā atcelsim neprognozējamo un grūti administrējamo iezīmētā nodokļa kārtību. Veselībai jāsaņem stabils, tiešs budžeta finansējums.

Valsts garantēto ģimenes ārstu atalgojumu nodalīsim atsevišķā budžeta postenī, lai tas neietekmētu pacientu izmeklējumu finansējumu. Ģimenes ārsta alga sasniegs vismaz 250 latus.

Attālos lauku apvidos valsts apmaksās ģimenes ārsta mājas vizītes.

Slimokašu sistēma sevi nav attaisnojusi un tā ir jālikvidē.

Ieviesīsim stingru konkursu kārtību valsts finansēto zāļu iepirkšanā.

Izbeigsim nejēdzības medikamentu sistēmā.

Uzsāksim slimnīcu ēku remontu un atjaunošanas programmu.

Balstoties uz mūsu nacionālā kopprodukta ikgadējā pieauguma prognozi 6% apmērā, turpmāko četru gadu laikā nodrošināsim veselības aprūpes budžeta pieaugumu par 10% katru gadu.

Algas

Turpināsim pedagoģisko darbinieku algu palielināšanas programmu ar mērķi nākošajos četros gados vēlreiz uz pusi palielināt vidējo atalgojumu.

Turpināsim policijas finansējuma palielināšanu, kas ietver sevī arī policistu algu palielināšanu.

Koncentrējot visu uzmanību un piepūli veselības sistēmas reorganizācijā, uzsāksim medicīniskā personāla un ģimenes ārstu atalgojuma palielināšanu.

Radīsim apstākļus vidējās algas pieaugumam arī citās sfērās.

Minimālo algu četru gadu laikā palielināsim līdz 95 latiem.

Nodokļi

Līdzšinējās mūsu finansu ministru ierosinātās nodokļu samazināšanas ir izturējušas gan skeptiķu, gan laika pārbaudi un attaisnojušās.

Mēs esam par šīs politikas turpināšanu. Vairāk naudas nodokļu maksātājiem, gan fiziskām, gan juridiskām personām.

Uzņēmumu ienākumu nodoklis tiks samazināts līdz 10% robežai 2004. gadā.

Vairāk naudas atstāt cilvēku pašu rīcībā. Tas ir mūsu nodokļu politikas princips.

Mēs iestājamies par lielāku ar nodokļiem neapliekamo minimumu iedzīvotājiem. Četru gadu laikā tam jāsasniedz 60 latu robeža, kas katram strādājošam ietaupīs 117 latus, bet ģimenei ar trīs bērniem 409 latus gadā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas.

TP izvērstā vēlēšanu programma ietver sevī arī virkni citu valsts attīstībai principiāli svarīgu pozīciju:

Iestājoties ES, mēs zemniekiem pieprasām subsīdijas pilnā apmērā un ražošanas kvotas iekšējā patēriņa līmenī.

Darbu meklējošiem lauku cilvēkiem ieviesīsim transporta pabalstus.

Dosim iespēju zemniekiem priekšlaicīgi pensionēties no 55 gadu vecuma.

Turpināsim mūsu iesākto skolu siltināšanu un skolu ēku remontus.

Mēs esam par profesionālu armiju un trīs mēnešu obligāto militāro apmācību visiem.

Mēs uzskatam par nepieciešamiem trīs obligātus eksāmenus vidusskolu pabeidzot: latviešu valodā, matemātikā un vēsturē.

Pilnveidosim tiesu procesu, lai nodrošinātu vienkāršu un īsāku civillietu izskatīšanu un taisnīga lēmuma ātru pieņemšanu.

Šie punkti neizsmeļ un neapraksta visu TP programmu, taču norāda uz mūsu vēlēšanos izvairīties no vispārīgiem, tukšiem lozungiem un mūsu gatavību arī turpmāk uzņemties atbildību tieši par pašiem grūtākajiem jautājumiem.

Balsojiet par Tautas partiju!


Kur tad ir tā laimes zeme?

Tautas partijas valsts izmīlēšana: turpinājums

TP: prioritātes uz papīra un dzīvē nesakrīt


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!