Raksts

Solīts makā! 2010


Datums:
21. septembris, 2010


Autori

Providus


'Solīts makā' aicina 9.Saeimā strādājošās partijas vērtēt savu darbu 10 ballu sistēmā

Biežāk uzdotie jautājumi par ‘Solīts makā’

Kā lietot „Solīts makā“?
Informācija sagrupēta pa partijām. Uzklikšķinot uz partijas, parādās 10 tās solījumi un redzamas ieliktās atzīmes. Atverot katru solījumu, redzama partijas sniegtā atbilde (ja tāda ir), ekspertu komentārs un, ja ir, tad arī fakti sadaļā „Starp citu…“
Pie katra solījuma lasītājs var ielikt savu atzīmi partijai. No vienas IP adreses savu vērtējumu iespējams nosūtīt 1 reizi.

Kādēļ projektā vērtētas tieši šīs 7 partijas?
Tās ir partijas, kas tika ievēlētas 9.Saeimā, kam pēdējos 4 gados bija reāla iespēja realizēt savas 4000 zīmju programmas un dotos solījumus.

Kāpēc katrai partijai tikai 10 solījumi?
Apkopojām visus partiju 4000 zīmju programmās un Milžu Cīņu noslēguma diskusijā paustos solījumus, to skaits variēja no 26 līdz 75. Tā kā dažām partijām atsevišķās nozarēs solījumu nebija, nolēmām lūgt katrai izvērtēt 10 solījumus, kas izvēlēti pēc nejaušības principa.

Kā tika izvēlēti tieši šie 10 solījumi?
Tika veikta izloze, kurā kā novērotāji bija aicināti visu vērtējamo partiju pārstāvji. Piedalījās pārstāvji no Jaunā laika, LPP/LC un Tautas partijas.

Kā veidojas partiju pašvērtējums?
Lūdzām partijām pēc iespējas konkrētāk atbildēt uz jautājumu „Ko Jūs esat darījuši, lai šo solījumu izpildītu?“, ierobežojot savas atbildes 3 x 300zīmēs. Lūdzām katru solījumu novērtēt ar atzīmi 10 ballu sistēmā.

Ko nozīmē N/A?
Nav atzīmes. Šīs partijas nav ielikušas atzīmes par savu solījumu izpildi.

Kāpēc LPP/LC un ZZS nav pašvērtējuma un atzīmju?
LPP/LC sniedza atbildi izvērstā teksta formā, nestrukturējot to pa solījumiem un neieliekot atzīmes. Diemžēl šis saturs neatbilda prasītajam.
ZZS nesniedza nekādu atbildi uz uzdotajiem jautājumiem.

Kas šajā projektā ir eksperti?
Partiju solījumus izvērtējuši 15 Stratēģiskās analīzes komisijas un Scenāriji.lv eksperti – politiski neitrāli dažādu nozaru speciālisti. Ikviens no ekspertiem savu vērtējumu sniedzis neatkarīgi, komentējot tos solījumus, par ko ir kompetents. Projektā atspoguļotais ir izvērtējuma apkopojums.
Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS un domnīcas Scenāriji.lv viedoklis var nesakrist ar ekspertu sniegto viedokli.

Kā veidojas ekspertu vērtējums un atzīmes?
Katrs eksperts komentēja tos solījumus, par kuriem ir zinošs un ielika atzīmi. Ekspertu vērtējums ir šo komentāru kopsavilkums, vidējā atzīme – izrēķināta no visu ekspertu liktajām atzīmēm.

Kā veidojas lasītāju vidējā atzīme?
Kad lasītājs ieraksta savu vērtējumu partijas solījumam, šī atzīme tiek pierēķināta pārējo lasītāju sniegtajam vērtējumam un izrēķināts lasītāju vidējais vērtējums.

Kas ir sadaļa „Starp citu…“?
Tajā ievietota informācija, kas saistīta ar solījuma izpildi vai neizpildi. Fakti, statistika, analītiski raksti, kas var palīdzēt lasītājam izvērtēt partijas un eksperta sniegtās atbildes.
Ja ir zināmi papildus fakti, kas varētu noderēt citiem, lūdzam tos pievienot pie komentāriem vai nosūtīt uz inara@providus.lv Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Kāds ir projekta „Solīts makā“ mērķis?
Izvērtēt partiju 2006.gada priekšvēlēšanu programmu izpildi, tādējādi veicinot vēlētāju informētību un izsvērtu izvēli 10.Saeimas vēlēšanās.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!