Raksts

Sociāldemokrātiskās Labklājības partijas programma 8. Saeimas vēlēšanām


Datums:
02. augusts, 2002


Autori

Providus


Saraksts Nr 3.Programma reģistrēta CVK 2002. gada 2. augustā

“Mēs gribam, lai LABKLĀJĪBA būtu mums apkārt pie visiem un būtu atrodama katrā mūsu zemes stūrītī, katrā mūsu iedzīvotāja mājā un mājas vietā.”

Kārlis Ulmanis

Latvijai ir jābūt neatkarīgai, brīvai un neitrālai valstij.

Mums jābūt labām kaimiņattiecībām un ekonomiskajiem sakariem ar visām valstīm, un, pirmkātr ar Krieviju, maksimāli izmantojot savu ģeogrāfisko stāvokli.

Mēs atturamies no iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO, bet esam par savstarpēji izdevīgu sadarbību

Ieekonomētos līdzekļus novirzīsim sociālajām vajadzībām: bērnu pabalstiem, maznodrošinātajiem, daudzbērnu ģimenēm, kara invalīdiem, Černobiļas avārijas seku likvidētājiem.

Mēs pieprasām tūlītēju nodokļu sistēmas reformu, nodokļu samazināšanu, to nomaksu atliekot uz laiku no 3 līdz 9 mēnešiem.

Mūsu pārtikas produkti un vieglās rūpniecības izstrādājumi būs pieprasīti austrumu tirgū. Pirmkārt – jāuzlabo attiecības ar Krieviju; otrkārt – jāatbrīvo ražotāji no iznīcinošajiem nodokļiem un jāpanāk maksimāli zema produkcijas pašizmaksa. Valstij jāgādā lai lauksaimnieki varētu saņemt kredītus degvielas, sēklu un minerālmēslu iegādei. Jārūpējas, lai gatavā lauksaimniecības produkcija tiktu realizēta Krievijā un citās NVS valstīs, no turienes pretī saņemot energoresursus. Līdzīgi jārīkojas citās tautsaimniecības nozarēs.

Sociāldemokrātiskās labklājības partijas galvenais uzdevums ir sagrautās ekonomikas atjaunošana un cilvēku nodrošināšana ar darba vietām, kuras tiktu labi atalgotas. Lai cilvēki varētu saņemt cilvēku cienīgas pensijas.

Jārūpējas par mazā un vidējā biznesa attīstību, jo vienīgi tas spēj garantēt jaunas darba vietas mūsu valstī, kurā lauksaimniecība un lielrūpniecība ir praktiski sagrautas. Tas iespējams visā Latvijā, visos reģionos: Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, un protams, arī Rīgā.

Jādara viss, lai tiktu izmainīts pilnīgi bezjēdzīgais vīzu režīms, gan ar Krieviju, gan ar citām NVS valstīm.

Jāpiesaista tūristi no Krievijas un NVS.

Mēs esam par mazu, profesionālu armiju, kuras galvenajai funkcijai jābut robežsardzei.

Mēs par neatkarīgām arodbiedrībām, kuras patiesi pārstāvētu darba cilvēkus un aizstāvētu to intereses.

Jāsamazina komunālo maksājumu slogs. Jāizbeidz aprēķināt PVN no komunālajiem maksājumiem.

Nekavējoši jāpalielina minimālās pensijas un jāsamazina pensionēšanās vecums.

Paaugstināt darba algu mediķiem, pedagogiem, kultūras, sporta, bērnu un zinātnes organizāciju darbiniekiem, palielināt stipendijas studentiem, nodrošināt studentus ar lŗtiem un pieejamiem, veicināt Latvijas augstskolu diplomu starptautisku atzīšanu.

Jābūt garantētai bezmaksas interešu izglītībai.

Jāpanāk apkrāpto noguldītāju problēmu atrisināšana, izstrādājot kompensāciju izmaksu mehānismus.

Tauta ir pelnījusi labu dzīvi un labklājību!

Mūsu mērķis – ekonomiski stabila un tiesiski aizsargāta sabiedrība.

Mūsu galvenais uzdevums – nodrošināt sociālo aizsardzību un iedzīvotāju labklājību, uzcelt taisnīgu un godīgu valsti, balstoties uz vēlētāju gribu!


Slikts joks vai noziegums?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!