Raksts

Sociālās uzņēmējdarbības forums Rīgā 2014


Datums:
30. novembris, 2014


Autori

Providus


Kā un kāpēc sociālajiem uzņēmumiem mērīt savas darbības sociālo ietekmi? Video no 2014.gada foruma.

Forumā runā un ar savu pieredzi un zināšanām dalās Rodnijs Švarcs (Lielbritānija), kurš karjeru sācis Volstrītā kā finanšu analītiķis, ieņemot vadošos amatus Lehman Brothers un Paribas, vēlāk kļūstot par pionieri sociālo investīciju tirgū. Rodnijs ir ClearlySo izpilddirektors, kas palīdz sociālajiem uzņēmumiem piesaistīt investīcijas.

Tāpat forumā piedalās vairāk nekā 60 pētījumu autors par sociālo ietekmi, Bates Wells Braithwaite direktors Džims Klifords (Lielbritānija). Džims Klifords ir arī aizsācējs jaunai maksājumu sistēmai publisko pakalpojumu sniegšanā – sociālās ietekmes obligācijām (social impact bond), un kopā ar sievu ir izveidojis jaunu adopcijas shēmu, kas palīdz adoptēt tos bērnus, no kuru adopcijas citi vecāki ir atteikušies.

Forumā piedalīsies arī Igaunijas Sociālo uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Jāns Aps, kura vadītais sociālais uzņēmums „Stories for Impact” piedāvā idejas un risinājumus sociālās ietekmes mērīšanai un stāstīšanai.

Sociālās uzņēmējdarbības forums notika 2014.gada novembrī

Lekciju publicēšana portālā politika.lv nodrošināta projekta “PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.


Fonds Dots

Social Enterpreneurship Forum in Riga


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!