Raksts

Sociālais uzņēmums kā alternatīva: Lielbritānijas pieredze


Datums:
09. novembris, 2014


Autori

Providus


Foto: rifqi dahlgren

Lielbritānija var tikt uzskatīta par veiksmīgu sociālās uzņēmējdarbības piemēru, kas arī pierāda, ka panākumu atslēga neslēpjas tikai šīs uzņēmējdarbības attīstībā ieguldītajā finansējuma apmērā.

Lielbritānija var tikt uzskatīta par veiksmīgu sociālās uzņēmējdarbības piemēru, kas arī pierāda, ka panākumu atslēga neslēpjas tikai šīs uzņēmējdarbības attīstībā ieguldītajā finansējuma apmērā. Kā saka šīs jomas eksperts Fils Tulba (Phil Tulba), atskatoties vēsturē sociālās uzņēmējdarbības attīstība notikusi tieši laika posmos, kad valstij naudas nebija – valdīja finanšu krīze un masveida sociālais pagrimums.

Padziļināta uzmanība sociālās uzņēmējdarbības idejai Lielbritānijā tika pievērsta 1990.gados, kad iesaistītās institūcijas centās izprast jaunās uzņēmējdarbības formas vērtību, kā arī izzināt tās lomu valsts ekonomikā kopumā. Novērtējot tās pienesumu sabiedrībai svarīgu problēmu risināšanā, situācija strauji uzlabojās, un tas ļāva idejai attīstīties.

Pilns intervijas teksts pieejams šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!