Raksts

Smiltenes novada pašvaldība un domnīca PROVIDUS aicina izteikt vērtējumu par vides un klimata jautājumiem


Datums:
07. marts, 2023


Lai veicinātu dabas teritoriju ilgtspēju un aizsardzību, kā arī vērstu sabiedrības uzmanību uz klimata pārmaiņu mazināšanu, iedzīvotāji starptautiska projekta ietvaros aicināti aizpildīt aptauju par vides un klimata jautājumiem Smiltenes novadā.

Kopš 2022. gada nogales Latvijā, Lietuvā un Polijā tiek īstenots projekts “Konsultācijas ar iedzīvotājiem par pašvaldību vides rīcībpolitiku”, kā ietvaros 12 projektā iesaistītajās pašvaldībās, tostarp arī Smiltenes novadā, ir uzsāktas tiešsaistes publiskās apspriedes ar pašvaldību iedzīvotājiem par vides un klimata jautājumiem. Kopā ar Smiltenes novada pašvaldību, projektā piedalās arī Liepājas valstspilsētas pašvaldība, Mārupes novada pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība un Valmieras novada pašvaldība.

 

Projekta ietvaros Smiltenes novada pašvaldība ir sagatavojusi četrus jautājumus par tai aktuālajām vides un klimata jomas tēmām.

 

Lai nobalsotu par jautājumiem, spiediet uz zemāk redzamajiem attēliem un tie jūs novirzīs uz Polltix lapu. 

 


 

Papildus tam, aptauja ietvers arī vienu pārnacionālu jautājumu, kas tiks uzdots visām 12 projekta pašvaldībām, tādējādi ļaujot izdarīt secinājumus par zaļās politikas atbalstu dažādu sabiedrības grupu vērtējumā un salīdzināt to ģeogrāfiskā griezumā.

 

Aptaujas secinājumi ļaus veikt uz pierādījumiem balstītu vides politikas analīzi ne tikai iesaistītajās pašvaldībās, bet arī Latvijas un Baltijas reģiona līmenī, kā arī ļaus nevalstiskajām organizācijām precizēt savas vides programmas. Rezultāti būs noderīgi ne tikai pašvaldību zaļajai politikai, kas veicinās Baltijas reģiona zaļo pāreju, bet arī nevalstisko organizāciju un valsts līmeņa lēmumu pieņemšanai.

 

Projekts tiks izmantots arī kā eksperiments šādam iedzīvotāju un valdības iesaistes modelim, un projekta noslēgumā tiks sniegti ieteikumi tā turpināšanai.

 

Papildu informācija par projektu pieejama šeit.

 

Papildu informācija par projektu: domnīcas PROVIDUS pētniece Sintija Tarasova-Dubkeviča sintija.tarasova@providus.lv

 


 

Projekts “Konsultācijas ar iedzīvotājiem par pašvaldību vides rīcībpolitiku” īstenots ar Baltijas jūras valstu padomes (Council of the Baltic Sea States) atbalstu. Baltijas jūras valstu padome ir starpvaldību politiskais forums sadarbībai Baltijas jūras reģionā.

 

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!