Projekts

Konsultācijas ar iedzīvotājiem par pašvaldību vides rīcībpolitiku


Projekta norises laiks:
05.09.2022 - 05.06.2023
Projekta izmaksas:
66206,25
Finansētājs:
Baltijas jūras valstu padome


Autori

Iveta KažokaSintija Tarasova


Projekta mērķis: nodrošināt ilgtspējīgas attīstības turpmāku integrēšanu visos politikas līmeņos un visās politikas nozarēs, integrējot ekonomiskos, sociālos un vides aspektus, kā arī veicināt ilgtspējīgas un zaļas tehnoloģijas un iniciatīvas, lai aizsargātu ekosistēmu un bioloģisko daudzveidību Latvijas, Lietuvas un Polijas pašvaldībās.

Projekta ietvaros pašvaldības rīkos tiešsaistes publiskās apspriedes ar pašvaldību iedzīvotājiem. Iedzīvotāji tiks aptaujāti tiešsaistes platformā Polltix.co, un galvenā uzmanība tiks pievērsta vietējiem un Baltijas reģiona mēroga vides jautājumiem, Projektā kopumā piedalīsies vismaz 12 pašvaldības (četras no katras dalībvalsts – Latvijas, Lietuvas un Polijas). Ar sabiedrisko aptauju rezultātiem tiks iepazīstināti pašvaldību lēmumu pieņēmēji, un projekta noslēgumā notiks noslēguma pasākums.

 

Rezultāti ietvers demogrāfisko analīzi un salīdzinājumus starp valstīm, kas ļaus izdarīt secinājumus par to, kādas zaļās politikas atbalsta visvairāk/mazāk, kādas sabiedrības grupas/katrā ģeogrāfiskā teritorijā. Šie secinājumi ļaus veikt uz pierādījumiem balstītu politikas analīzi ne tikai iesaistītajās pašvaldībās, bet arī valsts un Baltijas reģiona līmenī, kā arī ļaus NVO precizēt savas vides programmas. Rezultāti būs noderīgi ne tikai pašvaldību zaļajai politikai, kas veicinās Batlic reģiona zaļo pāreju, bet arī NVO un valsts līmeņa lēmumu pieņemšanai.

 

Projekts tiks izmantots arī kā eksperiments šādam iedzīvotāju un valdības iesaistes modelim, un projekta noslēgumā tiks sniegti ieteikumi tā turpināšanai.

 

Projektu īstenos trīs partneru konsorcijs: domnīca PROVIDUS, jaunuzņēmums Polltix un Polijas Sabiedrisko attiecību institūts.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!