Raksts

Sluča faktors


Datums:
09. novembris, 2010


Autori

Providus


Tikai tagad Pilsoniskās savienības valde kategoriski nosoda Sluča nacionālo piederību aizskarošos izteikumus un izslēdz viņu no partijas. Kādēļ tā?

Mana personīgā pieredze, darbojoties kopš 1988. gada kopā ar tagadējiem Pilsoniskās savienības vadošajiem politiķiem, ļauj apstiprināt to, ka tie, tajā skaitā arī Ģirts Kristovskis, nav vērtējuši cilvēkus pēc nacionālās piederības un ar cieņu un toleranci ir izturējušies pret visu tautību cilvēkiem. Īpaši vēlos atzīmēt Sandras Kalnietes lomu Atmodas laikā, veidojot Latvijas Nacionālo Kultūras Biedrību Asociāciju.

Un vēl jo vairāk tādēļ mani pārsteidza un šokēja ziņa, ka sen jau plaši pazīstamais agresīvais hipernacionālists Aivars Slucis ir bijis ne vien Pilsoniskās savienības biedrs, bet arī šīs partijas dāsnais sponsors. Pieņemot Sluča ziedojumus, Pilsoniskā savienība tādā veidā nepārprotami apņēmās realizēt dzīvē viņa “idejas”. Un tikai tagad — pēc tam, kad nāca atklātībā Sluča sarakste ar Pilsoniskās savienības vadību, partijas valde uzdeva organizācijas Ētikas komisijai izskatīt un pēc būtības vērtēt viņa izteikumus, kuri, kā nu izrādās, Pilsoniskajai savienībai nav pieņemami. Tikai tagad partijas valde kategoriski nosoda šos nacionālo piederību aizskarošus izteikumus, tikai tagad Aivars Slucis tiek izslēgts no Pilsoniskās savienības, atmaksājot viņam partijai ziedoto naudu. Kādēļ tā?

Diemžēl, arī noklausoties 9.novembra Saeimas ārkārtas sēdi, kurā tika lemts par neuzticības izteikšanu Ģirtam Kristovskim viņa sarakstes ar Sluci dēļ, visu sēdes dalībnieku runas — savstarpējus apvainojumus un augstprātīgu nekritisku pašslavināšanu — nenācu pie skaidrības, bet nonācu pie skumja slēdziena. Latvija atrodas ne vien dziļā ekonomiskā, bet arīdzan politiskajā krīzē. Latvijas politiskā elite ir sašķelta, kā vēl nekad. Šķiet, izeja no šīs krīzes kļūst arvien problemātiskāka.

Šajā rubrikā publicēti redakcijai iesūtītie viedokļi. Redakcija to tapšanā nepiedalās.


10.Saeimas ieraksti


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!