Raksts

Sandris Mūriņš: Kas ir laimes formula?


Datums:
07. oktobris, 2012


Autori

Providus Sandris Mūriņš


Foto: Foto no autora personīgā arhīva

Laimes slazds ir tāds, ka vairāk strādājot, mēs palielinām ienākumus, bet aizvien vairāk laika tērējam, lai izvēlētos smalkākas preces, sacenstos un salīdzinātos, toties mazāk darām to, kas mums patiešām patīk un mazāk esam kopā ar draugiem.

Sadarbībā ar Birojnīcu piedāvājam fragmentus no sociologa Sandra Mūriņa lekcijas ‘Kas ir laimes formula? Jeb, ko sociologi par to zina?’ Pētnieks piedāvā socioloģisku skatījumu uz to, vai laulība, ienākumi, darbs, dzimums, izglītība, klimats un pārējo sabiedrības locekļu laimes sajūta var ietekmēt to, cik laimīgi vai nelaimīgi mēs esam.

Nākamie lekciju kursi Birojnīcā

10.oktobrī plkst. 18.30 pirmā no trim Zandas Rubenes lekcijām: Kā audzināt bērnu informācijas sabiedrībā?

11.oktobrī plkst. 18.30 sākas trīs lekciju kurss ‘Dzērienu evolūcija un baudīšana’ ar Valentīnu Grandāni, Jāni Kaļķi un Gordon VanHoutan dalību.

Lasīt vairāk

Lejuplādēt MP3 formātā

Ievads

Mēs kopumā esam diezgan nelaimīga sabiedrība

Divi jautājumi – vai precētie ir laimīgāki un ar ko precēties?

Ar katru nākamo tūkstoti ienākumos laimes indekss pieaug lēnāk

Dzīvoklis Tērbatas ielā vai māja Baltezerā?

Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!