Raksts

Sabiedriskās apspriedes protokols par mūžizglītības stratēģiju


Datums:
04. oktobris, 2005


Autori

Providus


Izglītības un zinātnes ministrijā2005. gada 21. septembrī

Izglītības un zinātnes ministrijā
2005. gada 21. septembrī
Godājamie apspriedes dalībnieki!

Pateicamies Jums par ieguldīto darbu Mūžizglītības stratēģijas izveides sākumposmā, un aicinām uz turpmāku sadarbību:

Līdz 15.novembrim Izglītības un zinātnes mājas lapā tiks izveidota sadaļa „Mūžizglītība”, kurā tiks atspoguļotas nacionālās programmas „Mūžizglītības stratēģijas izstrāde un ieviešana” aktualitātes un izstrādātie materiāli. Nacionālā programma ir ES dokuments, kurā balstoties, tiek piešķirts finansējums Stratēģijas izstrādei. Kad būs izstrādāta Stratēģija, būs arī realizācijas plāns ar atbildībām, kā stratēģiju īstenot. Stratēģijā noteikti nebūs apskatīta un skaidrota katra sīkākā mērķa grupa (piemēram, profesionālās – amatnieki, lidotāji, u.c.), bet noteikti tiks apskatītas lielākas grupas – pensionāri, jaunieši.

Līdz 2005.gada beigām (decembra vidum) tiks izstrādātas mūžizglītības attīstības pamatnostādnes, kuras arī būs pieejamas elektroniski un būs iespēja interesentiem izteikt savu viedokli un iesniegt priekšlikumus. Tā kā nacionālās programmas darba grupās ir eksperti no dažādām tautsaimniecības nozarēm un sabiedriskajām organizācijām, ir pārliecība, ka dokuments noteiks nepieciešamos darbības virzienus un kompetences (atbildības) sadali, lai izglītība būtu pieejama cilvēkam visa mūža garumā.

2006. un 2007.gadā, atbilstoši projektos plānotajām aktivitātēm, notiks plaši sabiedriskās apspriešanas pasākumi izstrādātajai mūžizglītības stratēģijai. Apspriedes notiks gan Rīgā, gan reģionos.

Diemžēl nav iespējams šajā etapā precīzi paredzēt, kurā stratēģijas sadaļā atspoguļosies katrs no sabiedriskās apspriedes dalībnieka ierosinājumiem, jo darbs pie šī dokumenta ir tikko uzsākts. Daudzi ierosinājumi atbilst ne tikai IZM, bet arī citu ministriju, pašvaldību un sabiedrisko organizāciju kompetencēm. Notikusī sabiedriskā apspriede atklāja dažus būtiskus aspektus: pensijas vecuma cilvēku, jauno māmiņu, problēmas, latviešu dzīvesziņas nozīmi nacionālajā izglītībā [te varētu uzskaitīt arī pārējās ierosinātās mērķa grupas, kuras atbilst mūžizglītības prioritārajiem virzieniem].

Turpmāk (protokola tekstāpdf) – komentāri dalībnieku priekšlikumiem.

Ar cieņu,
I. Vadone


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!