Raksts

Rīgas 53.vidusskola attīsta idejas ilgtspējīgai Eiropai


Datums:
17. februāris, 2014


Autori

Providus


Foto: Indra Mangule

Iniciatīvas “Jaunas Idejas Eiropai” (Young Ideas for Europe) ietvaros Rīgas 53.vidusskolas skolēni no 17.-21.februārim attīstīs jaunas, inovatīvas idejas, lai atbildētu uz Eiropas nākotnes izaicinājumiem enerģētikas jomā. Skolēni projektu nedēļas ietvaros piecas dienas pavadīs, diskutējot par nākotnes enerģijas avotiem.

No kurienes radīsies enerģija tad, kad visas atomelektrostacijas būs slēgtas un fosilie energoresursi iztērēti? Kuri enerģijas avoti vislabāk atbilst sabiedrības vajadzībām un būtu arī videi draudzīgi? Kādas būs nākotnes patērētāju prasības pret enerģijas piegādātājiem? Kā izmaiņas enerģijas tirgū ietekmēs sabiedrību? Skolēni Rīgas 53.vidusskolā atbildēs uz šiem un citiem jautājumiem, piedaloties Eiropas jaunatnes līdzdalības iniciatīvā „Jaunas Idejas Eiropai”.

Piektdien, 21.februārī, plkst.11:00, skolēni prezentēs savas idejas par Eiropas enerģētikas politiku nākotnē. Prezentācija būs noslēguma pasākums piecām aizraujošām dienām, ko skolēni pavadīs, diskutējot par nākotnes izaicinājumiem Eiropā. Pasākumu apmeklēs projekta patronese, Saeimas deputāte Daina Kazāka, mediju pārstāvji un eksperti no nevalstiskā sektora – Homo Ecos, Pasaules Dabas Fonda, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS. Pēc prezentācijas aicinām izmantot iespēju intervēt skolēnus un projekta patronesi.

Jaunas Idejas Eiropai ir Roberta Boša Fonda iniciatīva, kas ir radīta 15-18 gadus veciem skolēniem. Iniciatīva izveido Eiropas mēroga tīklu, kas dod jauniem cilvēkiem iespēju aktīvi iesaistīties dialogā par Eiropas nākotni. Piecu dienu projektu nedēļas laikā katrā no ES dalībvalstīm skolēni attīsta idejas ilgtspējīgai Eiropas enerģētikas politikai, kas vislabāk atbildīs nākotnes prasībām. Labākās no Eiropā izstrādātajām idejām apkopos kopīgā darbības plānā – “Jauna Enerģija Eiropai” un to prezentēs ES prezidējošo valstu pārstāvniecībām un lēmumu pieņēmējiem Briselē.

Skolēnu darbu piecu dienu laikā atbalsta eksperti gan no nevalstiskā sektora (Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS), gan no uzņēmējdarbības vides (SIA Geltliņi Eko). Radošas spēles ietvaros skolēni izveido politiskās partijas, izveido partiju platformas un diskutē ar citām skolēnu grupām. Projektu nedēļas noris visās 28 ES dalībvalstīs, divās no valstīm tās norit vienlaicīgi. Šogad projektu nedēļa noris vienlaicīgi gan Latvijā, gan Somijā, abās valstīs darbojošies skolēni regulāri sazinās un apmainās ar informāciju un ikdienas iespaidiem, tādējādi stiprinot projekta starpkultūru kontekstu. Piektdien, kad notiek parlamentārās debates, ir ne tikai pasākuma kulminācija, bet arī brīdis, kad skolēni diskutē par savām idejām ar projekta patronesi, kas palīdz savienot viņu idejas ar reālu politikas procesu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!