Raksts

Providus aicina piedalīties diskusijā “Nodarbinātība un integrācija”


Datums:
13. septembris, 2018


Autori

Providus


Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un ANO Bēgļu aģentūras Reģionālā pārstāvniecība Ziemeļeiropā aicina Jūs piedalīties diskusijā par integrāciju darba vietā, kas notiks 2018.gada 10.oktobrī plkst. 15:00-17:30, Hotel Pullman telpās, Jēkaba ielā 24, Rīgā. Reģistrācija pasākumam pieejama šeit.

Šobrīd Rīgā dzīvo apmēram 50 000 citu valstu pilsoņu, kuri nodarbināti dažādās nozarēs dažāda lieluma uzņēmumos. PMLP dati rāda, ka imigrācijas apjoms lēnām, bet stabili pieaug, un nodarbinātība vai studijas ir vieni no galvenajiem imigrācijas iemesliem. Papildus, patvēruma meklētāju skaits Latvijā ir vēsturiski augstākajā līmenī, un 2017.gadā apmēram 300 personas saņēma starptautiskās aizsardzības statusu.

Šo jaunatbraucēju prasmes un zināšanas var būt ļoti noderīgas Latvijas ekonomikā. Taču, lai šo potenciālu patiešām īstenotu, ir nepieciešama koordinēta, mērķtiecīga darbība, piedaloties dažādām iesaistītajām pusēm. Darba devēji var un tiem vajadzētu spēlēt centrālu lomu šajā procesā, taču tam nepieciešams spēcīgs atbalsts gan rīcībpolitikas, gan pakalpojumu veidā gan nacionālā, gan vietējā līmenī.

Lai gan daži uzņēmumi ir izveidojuši iekšējos integrācijas atbalsta pasākumus vai ir ieviesuši dažādības vadības programmas, darba devēji atzīst, ka trūkst mērķētu aktivitāšu, kas atbilst jaunatbraucēju specifiskajām vajadzībām un kas veicinātu viņu līdzdalību integrācijas procesā. Trūkst arī informatīvas atbalsts darba devējiem par administratīviem jautājumiem un jau pastāvošajiem integrācijas atbalsta pasākumiem.

Šajā diskusijā tiks prezentētas divas atšķirīgas, lai gan viena otru papildinošas pieejas jaunatbraucēju integrācijai darba tirgū. Pirmkārt, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS prezentēs pētījuma par integrāciju darba vietā rezultātus līdz ar ceļa karti darba devējiem un ieteikumiem Rīgas pašvaldībai, lai atvieglotu un pilnveidotu iesaistīto pušu sadarbību. Otrkārt, ANO Bēgļu aģentūras Reģionālā pārstāvniecība Ziemeļeiropā prezentēs rīcības plānu, kas izstrādāts partnerībā ar OECD, “Sadarbība ar darba devējiem, pieņemot darbā bēgļus: 10 soļu rīcības plāns darba devējiem, bēgļiem, pārvaldības iestādēm un pilsoniskajai sabiedrībai”. Šā rīcības plāna mērķis ir ieteikt konkrētus soļus, lai patiesi sasniegtu bēgļu ekonomisko potenciālu uzņemošajā sabiedrībā. Papildus, tiks sniegts ieskats kampaņā ‘Atvērtība ir vērtība’.

Šīm prezentācijām sekos diskusija starp darba devējiem un pašvaldības pārstāvjiem, lai identificētu skaidrus soļus sadarbībai nākotnē un darba vides kā integrācijas veicinātāja sasniegšanu.

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un ANO Bēgļu aģentūras Reģionālā pārstāvniecība Ziemeļeiropā aicina visus interesentus – politikas veidotājus, darba devējus, ierēdņus, pašvaldību un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, kā arī citu valstu pilsoņus – piedalīties šajā diskusijā!

Organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS ar ANO Bēgļu aģentūras Reģionālo pārstāvniecību Ziemeļeiropā un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!