Raksts

Priekšvēlēšanu reklāmu monitoringa rezultāti (atjaunots 5.06)


Datums:
05. jūnijs, 2009


Autori

Providus


Tehniskā informācija

Informācija par līdz šim izvietoto politisko reklāmu aptuvenajiem* apjomiem un cenām:

– Reklāmas apjomi

– Reklāmas aptuvenās izmaksas

Informācija par līdz šim izvietoto politisko reklāmu aptuvenajiem* apjomiem un cenām

* Dati ir aptuveni vairāku iemeslu dēļ:

(1) Monitorings aptver lielāko daļu, bet ne visus Latvijas medijus.

(2) Ne vienmēr par visiem monitorējamiem medijiem saņemtie dati ienāk vienlīdz operatīvi – līdz ar to ir iespējams, ka paši jaunākie dati neaptver pilnīgi visus monitorejamos medijus.

(3) Monitoringa pašreizējā stadijā nav ņemtas vērā partiju saņemtās apjoma atlaides (tādēļ, ka nav iespējams noteikt, cik lielu reklāmas apjomu partijas ir pasūtījušas). Tas ļoti būtiski var samazināt partiju reālās izmaksas par izvietoto politisko reklāmu. Reklāmas cenas ir rēķinātas kā bruto cenas saskaņā ar mediju cenu lapām, ņemot vērā īpašos politiskās reklāmas koeficientus. Izņēmums ir reklāmas televīzijā, kur tiek norādīti skaitļi gan ar atlaidēm, gan bez atlaidēm.

(4) Ir iespējamas atšķirības izpratnē par to, kas ir un kas nav politiska reklāma starp monitoringa veicējiem, no vienas puses, un masu medijiem un politiskajām partijām, no otras puses. Piemēram, reģionālās preses monitorings pamatojas prezumpcijā, ka arī partiju sludinājumi par tikšanos ar vēlētājiem, ir uzskatāmi par politisku reklāmu, kuru cena aprēķināma, vadoties no mediju iesniegtajiem politiskās reklāmas izcenojumiem.

(5) Aprēķinot priekšvēlēšanas reklāmu cenas reģionālajos medijos, balstamies uz prezumpciju, ka reklāmas izvietotājs ir pati reklamējamā partija. Atsevišķos gadījumos šis pieņēmums nav korekts, taču salīdzinoši niecīgais reģionālo reklāmu skaits būtiski neietekmē monitoringa rezultātus.

Reklāmas apjomi

Reklāmas aptuvenās izmaksas

* Uzmanību! Vēršam uzmanību, ka reklāmas cenas ir rēķinātas kā bruto cenas saskaņā ar mediju cenu lapām, ņemot vērā īpašos politiskās reklāmas koeficientus. Aprēķinā nav iekļautas: (1) iespējamās partiju iegūtās atlaides; (2) nav arī iekļauts PVN!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!