Raksts

Semināra “Deliberatīvās metodes iedzīvotāju iesaistei — kas tās ir?” materiāli


Datums:
01. decembris, 2021


Autori

Sintija Tarasova


Š.g. 30.novembrī domnīca PROVIDUS sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā rīkoja informatīvu semināru “Pilsoņu asamblejas un deliberatīvie pasākumi: mūsdienīgas metodes iedzīvotāju iesaistē”.

 

Semināra pirmajā daļā Providus pētniece Sintija Tarasova-Dubkeviča sniedza ievadu deliberatīvajās metodēs.

Savukārt semināra otrajā daļā par Francijas un Īrijas pieredzi deliberatīvo pasākumu organizēšanā pastāstīja Īrijas Dzimuma līdztiesības Iedzīvotāju asamblejas sekreteriāta pārstāve Loreina Kavanaga, Francijas Nacionālās publisko debašu komisijas direktors – Patriks Deronzjers, kā arī organizācijas Missions Publiques direktors Antuāns Verņs. Papildus informācija par pasākumu pieejama šeit.

 

Prezentācija “Deliberatīvās metodes iedzīvotāju iesaistei — kas tās ir?” pieejama šeit.

 

 

Prezentācijā, kā jau nosaukums ļauj noprast, tiek sniegta atbilde uz jautājumu “Kas ir deliberatīvās metodes?”, tāpat uzskaitīti un īsi aprakstīti dažādi deliberatīvo metožu veidi un iespējamā klasifikācija, izklāstīti piemēri tam, kā deliberatīvās metodes īstenotas, piemēram, Īrijā un Dānijā, kā arī sniegti kritēriji, lai izvērtētu, kāds ir labs deliberatīvais process.

Kāpēc nepieciešami deliberatīvie procesi? Kas veicina nepieciešamību pēc deliberatīvajiem procesiem? Kādiem gadījumiem nav piemēroti deliberatīvie procesi kā metodes? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem pieejamas prezentācijā “Deliberatīvās metodes iedzīvotāju iesaistei – kas tās ir?”

 

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!