Raksts

Piedalies konkursā „Šis ir mans stāsts… vai mūsu?”


Datums:
14. oktobris, 2012


Autori

Providus


Foto: Salihan

Uzsverot migrācijas kā attīstības resursa (ekonomiskā, sociālā un kultūras kapitāla) priekšrocības un ieguvumus, Latvijas iedzīvotāji aicināti piedalīties radošajos konkursos, kuru mērķis ir veicināt labāku izpratni par migrācijas, attīstības un cilvēktiesību jautājumiem.

Latvijas Cilvēktiesību centrs (turpmāk – LCC) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu (turpmāk – IKSD) informatīvās kampaņas „Šis ir mans stāsts… vai mūsu?” ietvaros izsludinājis četrus konkursus skolēniem, žurnālistiem un jebkuram Latvijas iedzīvotājam.

Foto stāstu konkurss „Šis ir mans stāsts… vai mūsu?” (sadarbībā ar FotoAkadēmiju)
Konkursā var piedalīties jebkurš ieinteresēts dalībnieks, kuram jāizveido foto stāsts. Foto stāsta vēstījumam jāparāda migrācijas procesa pozitīvā ietekme uz valsti un sabiedrību, uzsverot Latvijā dzīvojošo pēdējo desmit gadu laikā iebraukušo cilvēku ieguldījumu valsts attīstībā, sociālajā, ekonomikas un kultūras jomā, kā arī Latvijas sabiedrības gatavību pieņemt šos cilvēkus. Konkursa norises laiks ir no 2012. gada 12. oktobra līdz 2013. gada 15. janvārim.

Video un animācijas filmu konkurss „Šis ir mans stāsts… vai mūsu?”
Konkursā var piedalīties jebkurš ieinteresēts dalībnieks vai dalībnieku grupa. Konkursa dalībniekiem jāizveido video vai animācijas filma. Filmas vēstījumam jāparāda migrācijas procesa pozitīvā ietekme uz valsti un sabiedrību, uzsverot Latvijā pēdējo desmit gadu laikā iebraukušo cilvēku ieguldījumu valsts attīstībā, sociālajā, ekonomikas un kultūras jomā, kā arī Latvijas sabiedrības gatavību pieņemt šos cilvēkus. Konkursa norises laiks ir no 2012. gada 12. oktobra līdz 2013. gada 15. janvārim.

Dzīvesstāstu konkurss skolēniem „Šis ir mans stāsts… vai mūsu?”
Konkursā var piedalīties ikviens 7.-12.klases skolēns. Konkursa dalībniekiem jāsagatavo kādas uz Latviju atbraukušas personas dzīvesstāsts, parādot konkrētā cilvēka pienesumu Latvijai – ieguldījumu valsts attīstībā, sociālajā, ekonomikas, kultūras vai citā jomā. Konkursa norises laiks ir no 2012. gada 12. oktobra līdz 2013. gada 1. februārim.

Žurnālistu konkurss „Šis ir mans stāsts… vai mūsu?”
Konkursā var piedalīties jebkurš žurnālists, kas ir publicējis rakstu reģistrētā plašsaziņas līdzeklī. Rakstiem jāveicina labāka izpratne par migrācijas, attīstības un cilvēktiesību jautājumiem, uzsverot migrācijas kā attīstības resursa (ekonomiskā, sociālā un kultūras kapitāla) priekšrocības un ieguvumus. Konkursa norises laiks ir no 2012. gada 12. oktobra līdz 2013. gada 1. februārim.

Konkursu „Šis ir mans stāsts… vai mūsu?” uzvarētāji tiks paziņoti un apbalvoti AMITIE projekta noslēguma pasākumā 2013. gada martā, Rīgā. Labākie darbi piedalīsies konkursa starptautiskajā līmenī un tiks prezentēti starptautiskajā festivālā Boloņā, Itālijā 2013.gada aprīlī.

Informācija par konkursiem un konkursu nolikumi ir pieejami IKSD mājas lapā: http://www.iksd.riga.lv/public/47342.html un LCC mājas lapā http://cilvektiesibas.org.lv/lv/news/amitie-informativas-kampanas-sis-ir-mans-stasts-va-225/.
______________________________________________
Kampaņa „Šis ir mans stāsts…. vai mūsu?” tiek organizēta starptautiskā projekta „Migrācijas, attīstības un cilvēktiesību jautājumu izpratnes veicināšana, iesaistot vietējās pašvaldības” (Awareness on MIgration, developmenT and human rIghts trough local partnErships – AMITIE) ietvaros. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar partneriem Itālijā, Spānijā, Rumānijā un Brazīlijā. Rīgā projektu īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Latvijas Cilvēktiesību centrs.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!