Raksts

Par iespējām pilnveidot administratīvo procesu Latvijā


Datums:
07. aprīlis, 2008


Autori

Providus


Viens no sabiedriskās politikas centra “Providus” (turpmāk – “Providus”) mērķiem ir veicināt administratīvā procesa efektivitāti, izstrādājot pētījumus, piedaloties normatīvo aktu izstrādē un rīkojot diskusijas. Šā mērķa īstenošanai 2008. gada 1. aprīlī “Providus” rīkoja diskusiju “Alternatīvo strīdu risināšanas metožu ieviešana administratīvajā procesā Latvijā”.

Konkrētā diskusijas tēma izvēlēta, jo jautājums par alternatīvo strīdu risināšanas ieviešanu administratīvajā procesā aktualizējies saistībā ar: 1. pasākumiem, kas tiek veikti un plānoti, lai atslogotu administratīvās tiesas un samazinātu lietu izskatīšanas termiņus;

2. 2008. gada 28. februārī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto koncepcijas projektu “Mediācijas ieviešana Latvijā”;

3. Eiropas Padomes Ministru komitejas rekomendācijā Rec(2001)9 “Par alternatīvām strīdu risināšanas metodēm strīdos starp iestādi un privātpersonu” (Recommendation Rec(2001)9 of the Committee of Ministers to member states on alternatives to litigation between administrative authorities and private parties) ietverto atziņu ieviešanu;

4. šī tiesību institūta attīstību administratīvajā procesā citās valstīs (piemēram, Vācijā, Francijā, Nīderlandē, Somijā, Lietuvā).

Viss raksts pieejams šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!