Raksts

Papildu resursi par energoefektivitātes direktīvas projektu


Datums:
29. februāra, 2012


Autori

Providus


Jaunās energoefektivitātes direktīvas galvenais mērķis ir veikt būtisku ieguldījumu, lai sasniegtu Eiropas Savienības 2020. gada energoefektivitātes mērķi un par saistošiem noteiktu vairākus Energoefektivitātes plāna (EEP) pasākumus, lai panāktu lielāku enerģijas piegādes un patēriņa ietaupījumu.

Sorosa fonda – Latvija atbalstīta Passive House Latvija un Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS projekta “Neatkarīgu ekspertu kompetence energoefektivitātes politikas plānošanai” ietvaros eksperti sagatavoja viedokli par šķēršļiem, kādi paredzami, ieviešot direktīvu praksē Latvijā.

Ekspertu viedokļu apkopojumu skatīt šeit:

(Projektspdf) “Neatkarīgu ekspertu kompetence energoefektivitātes politikas plānošanai”

Latvijas pozīcija par direktīvas projektu atspoguļota Saeimas Tautsaimniecības, agrārās un reģionālās politikas komisijas 2012. gada 8. februāra sēdē skatītajā EM sagatavotajā (Informatīvais ziņojumspdf) par Latvijas nostāju Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes 2012.gada 14.februāra sanāksmē izskatāmajos Ekonomikas ministrijas kompetences jautājumos (skat. ziņojuma 1.3. daļas a) punktu).

Resursi:

Direktīvas projekts

Eiropas Parlamenta Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas (ITRE) resurss par energoefektivitātes direktīvas priekšlikumu

Eiropas Komisijas energoefektivitātes direktīvas vietne

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!