Raksts

NVO komentāri par likumprojektu „Eiropas Savienības struktūrfondu vadība” (11.aprīļa variants)


Datums:
15. aprīlis, 2005


Autori

Providus


[i]Atzinums par likumprojekta „Eiropas Savienības struktūrfondu vadība” jauno redakciju[/i]

2005. gada 13. aprīlī

Finanšu ministrijai

Atzinums par likumprojekta „Eiropas Savienības struktūrfondu vadība” jauno redakciju

Sabiedrība par atklātību Delna ir iepazinusies ar likumprojekta „ES struktūrfondu vadība” jauno redakciju un izsaka sekojošus iebildumus un priekšlikumus:

1) Nav pieļaujams tik plašs pirmā līmeņa starpniekinstitūciju tiesību traktējums, kāds tas ir noteikts 9. panta otrās daļas 1. punktā. Atgādinu, ka iepriekšējās saskaņošanas sanāksmēs tika panākta vienošanās, ka būtu pieļaujama kaut kāda veida sarunu procedūra ar atbalstīto projektu iesniedzējiem vēl pirms līguma parakstīšanas. Un tai būtu nepieciešams izstrādāt atsevišķus MK noteikumus. Savukaŗt tagadējais panta formulējums ir pārāk plašs un nekonkrēts.

2) Papildināt 15. panta otrās daļas 3. punktu ar vārdiem „pirms to iesniegšanas MK” un atbilstoši papildināt 16. panta otro daļu.

3) Svītrot 24. panta 3.daļu un papildināt 23.pantu ar punktu: „Lemjot par administratīva akta izdošanu par struktūrfonda finansējuma piešķiršanu šā likuma 5. panta 3. un 6. punktā noteiktā struktūrfondu vadībā iesaistītā institūcija nenoskaidro (neuzklausa) struktūrfonda projekta pieteicēja vai grantu shēmas projekta pieteicēja viedokli un argumentus par tā iesniegto struktūrfonda projekta pieteikumu.”

Ar cieņu,

Karīna Janova
Sabiedrības par atklātību Delna projekta „Struktūrfondu vadības analīze no pretkorupcijas perspektīvas” vadītāja


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!