Raksts

Neizpildāmie solījumi — etniskais jautājums EP vēlēšanās


Datums:
18. jūnijs, 2004


Autori

Sigita Zankovska - Odiņa


Diena, 02.06.2004.

Tuvojas Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Līdz šim Latvijā partijas atbalstītas pēc etniskā principa, nozīmīga vieta priekšvēlēšanu programmās vienmēr bijusi tieši nacionālajiem jautājumiem. Arī 12.jūnijā balsstiesīgie iedzīvotāji, visticamāk, paudīs atbalstu tieši tiem politiskajiem spēkiem, kuri vispirms solīs aizstāvēt viņu nacionālās intereses.

Taču politisko partiju pārstāvjiem iespējas risināt nacionālos jautājumus Eiroparlamentā ir niecīgas. Zināms, ka Eiropas Savienībā līdz šim nav izstrādātas vienotas prasības dalībvalstīm mazākumtautību jomā. Savukārt valstu politiku šajā jomā nosaka nevis ES, bet gan Eiropas Padome un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas izstrādātie dokumenti (konvencijas, rekomendācijas utt.).


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!