Raksts

Nacionāla valsts un migrācija Baltijā: Kā sadzīvot ar pagātni un nākotni?


Datums:
14. jūnijs, 2016


Autori

Providus


Foto: J. Triepke

Video no 10.jūnija konferences ievada diskusijas.

Domnīca PROVIDUS 10.jūnijā ielūdza uz konferenci “Nacionāla valsts un migrācija Baltijā: kā sadzīvot ar pagātni un nākotni?”, kas notika Rīgā, viesnīcā Albert Hotel, Dzirnavu ielā 33.

Konferencē kopā aicinājām Baltijas elites pārstāvjus – deputātus, ierēdņus, žurnālistus, intelektuāļus, mākslas un kultūras personības, lai mēs varētu debatēt par Baltijas valstīm kā jaunajām imigrantu uzņemošajām sabiedrībām un pārmaiņu procesā esošām nācijām mainīgajā Eiropā.

Pasākuma mērķis bija sniegt ieguldījumu sarunā par Baltijas valstu nākotni un migrācijas lomu tajā. Diskusiju centrā bija realitāte, ka šo neatkarīgo un salīdzinoši turīgo Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotāju skaits sarūk, tajā pat laikā Baltijas valstīm ir atbildība uzņemties daļu Eiropas migrācijas krīzes smaguma.

Galvenie diskusiju jautājumi bija – kā lai mēs sadzīvojam ar nepieciešamību pielāgoties demogrāfijas un migrācijas realitātēm un attiecīgi pielāgot to, kā mēs uztveram savu nāciju? Kādas jaunas rīcībpolitikas mums būtu jāievieš? Kādas pārmaiņas sabiedrībā ir sagaidāmas un kādas pārmaiņas mums vajadzētu veicināt?

Konferences darba valodas – latviešu un angļu. Programma pieejama šeit (programmapdf)

Ievadvārdu video (oriģinālajā – latviešu un angļu valodā)

Ievadvārdu video (ar tulkojumu latviešu valodā)

Ievada diskusijas video (oriģinālajā – angļu valodā)

Ievada diskusijas video (ar tulkojumu latviešu valodā)

Pasākumu atbalstīja Eiropas Savienības programma „Eiropa pilsoņiem” un Frīdriha Eberta fonds Latvijā.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!