Raksts

Mūsuvalsts.lv ideju vākšanas akcija: Reemigrācijas atbalsta pasākumu priekšlikumu sabiedriskā apspriešana


Datums:
30. oktobris, 2012


Autori

Providus


Ideju vākšanas akcijas Mūsuvalsts.lv diskusija un iedzīvotāju iniciatīvas par reemigrācijas atbalsta pasākumu priekšlikumu sabiedriskā apspriešana

Laikā no 2000. līdz 2011.gada sākumam Latvijas iedzīvotāju skaits samazinājās par aptuveni 300 000 cilvēku. No šī skaita 213 000 iedzīvotāju ir emigrējuši. Galvenie iedzīvotāju emigrācijas iemesli bija zemais atalgojums, ES veco dalībvalstu darba tirgus atvēršana un straujais bezdarba kāpums krīzes laikā. Ņemot vērā negatīvās demogrāfijas tendences, turpmākajos gados darbaspēka pieejamības jautājumi, attīstoties ekonomikai un mainoties tās struktūrai, Latvijā kļūs arvien aktuālāki. Ekonomikas ministrijas izstrādātais izaugsmes mērķa scenārijs paredz, ka līdz 2020.gadam ekonomika augs vidēji par 4-5% gadā, savukārt, pieaugot labklājības līmenim, nākamajā desmitgadē – vidēji par 3-4% gadā. Vienlaikus sagaidāms, ka negatīvās demogrāfijas tendences turpināsies arī nākotnē, kas var kavēt izaugsmi. Pie šāda ekonomikas attīstības scenārija tiek prognozēts, ka ilgtermiņā – līdz 2030.gadam varētu veidoties 120 tūkstoši brīvu darba vietu, kuru aizpildīšanai būs nepieciešams papildu darbaspēks. Mūsu mērķis ir panākt, lai brīvās darbavietas tiktu aizpildītas ar emigrējušajiem Latvijas valstspiederīgajiem, nevis imigrantiem no citām valstīm.

Iedzīvotāji iesniegtās idejas par tēmu:

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

///

Mūsu valsts (www.musuvalsts.lv) bija ideju vākšanas vietne, kuru izveidoja sociālā tīkla draugiem.lv radošais direktors Gundars Meluškāns 2011.gadā, lai palīdzētu Latvijas sabiedrībai apkopot idejas tam, lai atrisinātu demokrātijas krīzi.

Toreiz starp ideju vākšanas atbalstītājiem bija visi nozīmīgie Latvijas plašsaziņas līdzekļi. 2011.gadā Latvijā notika referendums par jaunu vēlēšanu organizēšanu. Pēc 2011.gada portāls tika nodots domnīcai Providus, kā arī iestrādāts kā sadaļa Providus mājaslapā.

Providus Mūsu valsts ideju vākšanas vietnē 2012.-2013. gadā organizēja šādas sabiedriskās apspriedes:
– Reemigrācijas atbalsta pasākumu priekšlikumu sabiedriskā apspriešana
– Pilsoņu debates par integrāciju – rezultātu apspriešana
– Ideju vākšana par Latvijas sabiedrības integrāciju
– Sabiedriskā apspriešana Kā tikt pie kvalitatīvas un leģitīmas Satversmes preambulas?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!