Raksts

Mūsuvalsts.lv ideju vākšanas akcija: Pilsoņu debates par integrāciju – rezultātu apspriešana


Datums:
26. februāris, 2012


Autori

Providus


Iniciatīvas Mūsuvalsts.lv ideju vākšanas akcija par pilsoņu debatēm par integrāciju un to rezultātu apspriešanu

Pilsoņu debatēs par integrāciju Rīgā, 25.-26.februārī piedalījās 42 pēc nejaušās atlases principiem ielūgti Latvijas iedzīvotāji. Viņi ar profesionālu moderatoru palīdzību, kā arī ekspertu un politiķu iesaistīšanos, meklēja kompromisus un izstrādāja 10 priekšlikumus, kā veidot saliedētāku sabiedrību. Debatēs tika apspriesti arī tie 10 ierosinājumi, kas ieguva vislielāko atbalstu interneta diskusiju platformā Mūsu valsts.

No 27.februāra līdz 11.martam ikvienam bija iespēja vērtēt debašu rezultātus, balsojot par vai pret. Balsojuma rezultāti tiks ņemti vērā tālākās diskusijās ar politiķiem, un ekspertiem par iespējām īstenot izstrādātos priekšlikumus. Tā rezultātā vērtējumi un idejas, kā priekšlikumus īstenot, kā arī informācija par jau darīto konkrētajā jomā tiks apkopota īpašā ziņojumā, ko publicēs šā gada septembrī.

Šī ir Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS iniciatīva.

Plašāka informācija pieeja šeit.

Iedzīvotāju iesniegtās idejas:

/

/

/

/

/

/

/

/

(Pievienotais failspdf)

/

///

Mūsu valsts (www.musuvalsts.lv) bija ideju vākšanas vietne, kuru izveidoja sociālā tīkla draugiem.lv radošais direktors Gundars Meluškāns 2011.gadā, lai palīdzētu Latvijas sabiedrībai apkopot idejas tam, lai atrisinātu demokrātijas krīzi.

Toreiz starp ideju vākšanas atbalstītājiem bija visi nozīmīgie Latvijas plašsaziņas līdzekļi. 2011.gadā Latvijā notika referendums par jaunu vēlēšanu organizēšanu. Pēc 2011.gada portāls tika nodots domnīcai Providus, kā arī iestrādāts kā sadaļa Providus mājaslapā.

Providus Mūsu valsts ideju vākšanas vietnē 2012.-2013. gadā organizēja šādas sabiedriskās apspriedes:
– Reemigrācijas atbalsta pasākumu priekšlikumu sabiedriskā apspriešana
– Pilsoņu debates par integrāciju – rezultātu apspriešana
– Ideju vākšana par Latvijas sabiedrības integrāciju
– Sabiedriskā apspriešana Kā tikt pie kvalitatīvas un leģitīmas Satversmes preambulas?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!