Raksts

Miniet 3 iemeslus, kādēļ cittautiešiem balsot par Jūsu sarakstu?


Datums:
22. februāris, 2005


Autori

Providus


Foto: AFI

Jautājums uzdots partijām, kas galvenokārt uzrunā latviešu vēlētājus un kuras saskaņā ar janvārī veiktajām sabiedriskās domas aptaujām Rīgā atbalsta vismaz 5% vēlētāju

Atbild partijas “Jaunais Laiks” mēra kandidāts Aivars Aksenoks:

Partija Jaunais laiks neplāno un neveic speciālus pasākumus, lai kaut kā īpaši piesaistītu cittautiešu balsis. Rīgas domē Jaunais laiks strādās visu rīdzinieku labklājības interesēs, un ikviena rīdzinieka atbalstu ceram piesaistīt ar:

1) koruptīvās un birokrātiskās vides likvidēšanu Rīgas domes institūcijās;

2) efektīvu un caurskatāmu finanšu izlietojumu;

3) mērķtiecīgu sociālo problēmu risināšanu, ciešā sadarbībā ar uzņēmējiem.

Atbild LSDSP ģenerālsekretārs Jānis Dinevičs:

1. LSDSP ir pirmā no latviskajām partijām, kura bija gatava dalīties varā Rīgā ar partijām, kuras pārsvarā atbalsta cittautieši (S.Dolgopolovs – Rīgas vicemērs).

2. Savu prioritāšu, sociālo un komunālo jautājumu, risināšanā LSDSP nav vadījusies pēc tautības.

3. Cittautiešiem sociālā taisnīguma jautājumu risināšana parasti asociējas ar sociāldemokrātiem.

Atbild Tautas partija:

TP, būdama moderna konservatīva partija, neiedala savus vēlētājus pēc tautības. Tālab ikviens Latvijas pilsonis TP līdzšinējā politikā Rīgas domē var atrast daudzus iemeslus, kas 2005.gadā mudinātu viņu balsot tieši par mums. TP Rīgā garantēs stabilu labēju un atklātu politiku, kur nodokļu maksātāju nauda netiks bezmērķīgi šķiesta pa labi un pa kreisi. Šos principus TP jau ir pierādījusi, četrus gadus atrazdamās opozīcijā.

Atbild TB/LNNK mēra kandidāts Jānis Birks:

Mēs nodrošināsim, ka:

1) pilsētas attīstība notiks plānveidīgi, likvidējot pašreizējo praksi nerēķināties ar sabiedrības vairākuma viedokli un īstenojot attīstības priekšlikumus negatīvi ietekmēt gan citu personu īpašumu gan vidi;

2) mēs likvidēsim domē valdošo korupciju un līdzekļu izšķērdēšanu, tādejādi atvēlot vairāk līdzekļu sociālām problēmām;

3) mēs steidzami risināsim samilzušos satiksmes jautājumus, prioritāti dodot sabiedriskajam transportam.

Mēs uzskatām, ka gan šo, gan citu mūsu programmā iekļauto jautājumu risināšana dos reālu labumu ikvienam Rīgas iedzīvotājam neatkarīgi no tautības.

Atbild “Latvijas ceļš”:

1. LC vienmēr ir iestājusies par saprātīgu, godīgu un līdzsvarotu nacionālo politiku un nekad nav spēlējusi spēlītes ar sabiedrības radikalizēšanu, kā to dara ne tikai TB/LNNK un PCTVL, bet pa laikam arī TP un JL.

2. LC vienmēr ir iestājusies par sabiedrības integrāciju, ievērojot visu tautību cilvēku vēlmes saglabāt savu nacionālo identitāti, vienlaikus veicinot valstiskās apziņas veidošanos.

3. LC ir pārliecināta, ka straujāka valsts ekonomiskā un sociālā izaugsme būs tikai tad, ja mēs visi kopā virzīsimies uz šo mērķi, nevis tērēsim spēkus un enerģiju nemitīgos savstarpējos ķīviņos.

Atbild Latvijas Pirmās partijas priekšsēdētājs un Rīgas mēra kandidāts Juris Lujāns:

Latvijas Pirmā partija nešķiro cilvēkus pēc to tautības, nedala pilsoņus tautiešos un cittautiešos. Mūsu izpratnē visi pilsoņi ir vienlīdzīgi pēc to tiesībām, pienākumiem un vajadzībām. Tāpēc atbilde uz jautājumu, ko LPP piedāvā, piemēram, krieviem, ir un vienmēr bijusi – to pašu, ko latviešiem. LPP prioritātes nemainīgi ir ģimene, drošība, saticība un ekonomiska labklājība. Neatkarīgi no tautības, ģimenēm ir nepieciešams valsts un pašvaldības atbalsts, bērnudārzi, rotaļlaukumi, atpūtas vietas ģimenēm ar bērniem. Vienalga – latvietim vai krievam, baltkrievam vai polim – rīdziniekam ir jājūtas droši savā pilsētā, visus vienādi apdraud noziedzība, narkomānija, alkoholisms un prostitūcija, kas jāapkaro. Tāpat grūti atrast iemeslus, kāpēc Rīgas iedzīvotājiem varētu būt izdevīgas saspīlētas starpnacionālas attiecības, vardarbība un naids.

Taču nav iespējama ģimenes labklājība, nav iespējama drošības sajūta, nav īstenojama saticība, ja cilvēkiem nav savu māju, kur rūpēties par savu ģimeni, ja cilvēki nav materiāli nodrošināti. Tāpēc LPP piedāvā jaunu pašvaldību daudzdzīvokļu namu celtniecības un uzņēmējdarbības attīstības programmas, kas ir priekšnoteikums lielākiem ieņēmumiem pilsētas budžetā. Drošībai un labklājībai nav tautības.


Rīga. Saraksti un programmas 2005.g. pašvaldību vēlēšanām


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!