Raksts

Mārupes novada pašvaldība un domnīca PROVIDUS aicina izteikt vērtējumu par vides un klimata jautājumiem Mārupes novadā


Datums:
03. marts, 2023


Autori

Sintija Tarasova


Kopš 2022. gada nogales Latvijā, Lietuvā un Polijā tiek īstenots projekts “Konsultācijas ar iedzīvotājiem par pašvaldību vides rīcībpolitiku”, kā ietvaros 12 projektā iesaistītajās pašvaldībās, tostarp arī Mārupes novadā, ir uzsāktas tiešsaistes publiskās apspriedes ar pašvaldību iedzīvotājiem par vides un klimata jautājumiem. Kopā ar Mārupes novada pašvaldību, projektā piedalās arī Liepājas valstspilsētas pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība un Valmieras novada pašvaldība. 

Projekta ietvaros Mārupes novada pašvaldība ir sagatavojusi astoņus jautājumus par tai aktuālajām vides un klimata jomas tēmām.

 

Lai nobalsotu par jautājumiem, spiediet uz zemāk redzamajiem attēliem un tie jūs novirzīs uz Polltix lapu. 

 


 

Papildus tam, aptauja ietvers arī vienu pārnacionālu jautājumu, kas tiks uzdots visām 12 projekta pašvaldībām, tādējādi ļaujot izdarīt secinājumus par zaļās politikas atbalstu dažādu sabiedrības grupu vērtējumā un salīdzināt to ģeogrāfiskā griezumā.

 

Aptaujas secinājumi ļaus veikt uz pierādījumiem balstītu vides politikas analīzi ne tikai iesaistītajās pašvaldībās, bet arī Latvijas un Baltijas reģiona līmenī, kā arī ļaus nevalstiskajām organizācijām precizēt savas vides programmas. Rezultāti būs noderīgi ne tikai pašvaldību zaļajai politikai, kas veicinās Baltijas reģiona zaļo pāreju, bet arī nevalstisko organizāciju un valsts līmeņa lēmumu pieņemšanai.

 

Projekts tiks izmantots arī kā eksperiments šādam iedzīvotāju un valdības iesaistes modelim, un projekta noslēgumā tiks sniegti ieteikumi tā turpināšanai.

 


 

Papildu informācija par projektu pieejama šeit.

Papildu informācija par projektu: domnīcas PROVIDUS pētniece Sintija Tarasova-Dubkeviča sintija.tarasova@providus.lv

 


 

Projekts “Konsultācijas ar iedzīvotājiem par pašvaldību vides rīcībpolitiku” īstenots ar Baltijas jūras valstu padomes (Council of the Baltic Sea States) atbalstu. Baltijas jūras valstu padome ir starpvaldību politiskais forums sadarbībai Baltijas jūras reģionā.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!

Vēl šajā tēmā

Liepājas pašvaldība un domnīca PROVIDUS aicina izteikt vērtējumu par vides un klimata jautājumiem Liepājā
Autors: Sintija Tarasova 02.03.2023