Raksts

LPP atbilde par A. Šlesera iesaisti Jūrmalgeitas skandālā


Datums:
28. marts, 2006


Autori

Providus


14.martā portāla “politika.lv” redakcija nosūtīja Tautas partijas un Latvijas Pirmās partijas deputātiem jautājumu par Andra Šķēles un Ainara Šlesera iesaisti tā sauktajā Jūrmalgeitas skandālā.23.martā saņēmām atbildi tikai no Latvijas Pirmās partijas deputātiem, kuri sniedza kopīgu atbildi.

TP atbildi lasiet šeit

Jautājums Latvijas Pirmajai partijai

Portāls politika.lv lūdz Jūs kā Latvijas Pirmās partijas deputātu izteikt savu viedokli par to, ka LPP dibinātājs Ainārs Šlesers iesaistīts korupcijas skandālā Jūrmalas domes priekšsēdētāja vēlēšanu lietā – tiesai nodotās krimināllietas publiskotie materiāli rāda, ka par kukuļdošanu tagad apsūdzētais uzņēmējs Germans Milušs ir atkārtotās telefonsarunās informējis A.Šleseru par balsu pirkšanas darījumu.

Vai, Jūsuprāt, A.Šlesera rīcība diskreditē partiju un ir pamats viņa izslēgšanai no LPP, pamatojoties uz Statūtu 3.6 a) un b) punktiem, ņemot vērā, ka LPP programmā godīgums un atbildība nosaukti par kristīgajās vērtībās balstītiem LPP politiskās darbības augstākajiem pamatprincipiem, solīts stiprināt “likumu varu kā vienu no Latvijas valsts pamatiem” un vērsties pret korupciju: “Mēs esam noteikuši korupcijas novēršanu par vienu no svarīgākajām prioritātēm, jo korupcija ir pretrunā ar demokrātijas principiem – tā izkropļo pilsoņu vienlīdzību likuma priekšā. Mūsuprāt, korupcijas noturību ir veicinājis politiskās gribas trūkums tās novēršanai un sabiedrības atbalstošā attieksme – gatavība iesaistīties korumpētās attiecībās, ja tās nes labumu.”

Atbilde

Jūs rakstāt: “Portāls “Politika.lv” lūdz Jūs kā LPP deputātu izteikt savu viedokli, ka Ainārs Šlesers ir iesaistīts …”. Pievērsiet uzmanību vārdam “ka”. Tiklab no ētiskā, kā tiesiskā aspekta tā vietā būtu jāliek vārds “vai”. Šajā gadījumā Jūsu jautājums sevī ietver vienīgo atbildi, kuru esat gatavi dzirdēt: ka A.Šlesers ir iesaistīts Jūrmalas balsu pirkšanas skandālā un kā tāds izslēdzams no LPP rindām. Šādu atbildi nevaram jums sniegt, jo mēs tam nepiekrītam. Lai noskaidrotu patiesību, mēs rūpīgi iepazināmies ar visiem sarunu ierakstiem, kā arī uzklausījām A.Šleseru. Mēs esam pārliecināti – A.Šlesers nav piedalījies Jūrmalas balsu pirkšanā.

Mūsu rīcībā ir prokuratūras slēdziens: “Izbeigt lietu pret A.Šleseru nozieguma sastāva trūkuma dēļ.” Mums nav pamata neticēt prokuroram un A.Šleseram.

Mēs zinām, cik grūti ir būt nepatiesi apmelotam. Vēl nesen Bērnu un ģimenes lietu ministru Ainaru Baštiku apvainoja bērnu tirdzniecībā. Vai šim cilvēkam kāds atvainojās? Un tas nav vienīgais piemērs.

Ar cieņu,
Jevgenija Stalidzāne
LPP frakcijas priekšsēdētāja vietniece


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!