Raksts

Likumā noteiktie politisko partiju priekšvēlēšanu izdevumu apjomi 2005. gada pašvaldību vēlēšanās


Datums:
14. oktobris, 2004


Autori

Providus


Šī gada pašvaldību vēlēšanas ir pirmās, kurās partijām jāievēro partiju finansēšanas likuma jaunā norma, kas ļauj vēlēšanu kampaņā tērēt 20 santīmus uz katru vēlētāju, kas bijis balsstiesīgs iepriekšējās vēlēšanās. Tas nozīmē, ka pieļaujamā partijas tēriņu summa ir atkarīga no tā, cik vēlētāju ir pašvaldībās, kurās partijas piesaka savus kandidātus.

Tabulā norādīts balsstiesīgo vēlētāju skaits katrā pašvaldībā, saskaņā ar informāciju par 2001.gada pašvaldību domes (padomes) vēlēšanām. Lai aprēķinātu attiecīgajā pašvaldībā katrai partijai pieļaujamo izdevumu maksimālo summu, vēlētāju skaits tiek reizināts ar 0,20.

Avots: http://www.cvk.lv/cgi-bin/wdbcgiw/cvk/AKTIVIT.vis

Priekšvēlēšanu izdevumu tabula Excel formātā


Partiju izdevumi 2005. gada vēlēšanās

Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likums

Projekts “Atklāti par 2005. gada pašvaldību vēlēšanu finansēm”


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!