Raksts

Latvijas skolotāju un skolu darbinieku atklāta vēstule


Datums:
06. februāris, 2007


Autori

Providus


Neatkarīgā Rīta Avīze, 23.01.2007.

Ar sašutumu un nemieru sirdī mēs uzzinām par LR Tieslietu ministrijas un LR Ministru kabineta gatavotajiem labojumiem (TMAnot_ 131206, 18.12.2006.) Krimināllikuma 150. pantā, kuri paredz bargus cietumsodus par iestāšanos pret homoseksuāla dzīvesveida propagandēšanu.

Mūsu tautas tradīcijas, garīgās atziņas, Baznīca un elementāra dzīves pieredze homoseksuālismu vērtē kā perversiju, kuras piekopšana grauj cilvēku fiziski un garīgi, kā arī vājina ģimenes institūciju un nelabvēlīgi ietekmē dzimstību.

Būtu nepieņemami, ja valdība, pilnīgi ignorējot sabiedrības pārliecinošā 84% (Eruobarometer) vairākuma uzskatus un gribu, ar likuma brutālu spēku mēģinātu kaunu padarīt par godu un godu par kaunu.

Runājot par pašām Krimināllikuma izmaiņām, vispirms jau rodas vairāki jautājumi:

1) Kur ir izlasāma seksuālās orientācijas juridiskā definīcija? 2) Kā un kas noteiktu seksuālo orientāciju juridiskā līmenī? 3) Kā šā likuma panta izpratnē tiktu interpretēts termins “personas tiesību netieša atņemšana vai ierobežošana”? 4) Kā šā likuma panta izpratnē tiktu interpretēta “nesaticības izraisīšana seksuālās orientācijas vai jebkuru citu pazīmju dēļ”? 5) Vai šis likuma pants nav pretrunā ar LR Satversmes 110. pantu, kas nosaka, ka “valsts aizsargā un atbalsta laulību, ģimeni, vecāku un bērna tiesības”?

Vēršam jūsu uzmanību uz Latvijas Republikas Satversmes 116. pantu, kas nosaka, ka personas tiesības “var ierobežot likumā paredzētajos gadījumos, lai aizsargātu citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību un tikumību”. Ko tādā gadījumā mēs bērniem mācīsim par TAUTAS TIKUMU? Vai paziņosim, ka tādas pamatvērtības mums vairs nav, jo mūsu Ministru kabinets to tā izlēmis? Ko tādā gadījumā mēs turpmāk mācīsim mūsu skolās? Vai skaidrosim bērniem, ka homoseksuālisms ir moderns un veselīgs dzīvesveids, vai tomēr atzīsim, ka tā ir novirze no normas?

Tieslietu ministrijas sagatavoto labojumu pieņemšana nozīmētu mūsu tautas kultūras pamatvērtību ielikšanu kriminālnoziegumu kategorijā. Jo tad pat vienkārša Svēto Rakstu vai mūsu Konversācijas vārdnīcas publiska citēšana par homoseksuālismu draudētu ar kriminālsodiem. Mēs zinām, ka Latvijā jau tagad homoseksuālismā tiek iesaistīti simtiem jauniešu, kuriem nākotnē veidot normālas ģimenes vairs nebūs lielu cerību. Mūs satrauc postošās sekas, pie kādām jau ir novedusi homoseksuālisma legalizācija Holandē, Zviedrijā, citviet Eiropā un ASV.

Tāpēc mēs, apakšā parakstījušies Latvijas skolu skolotāji un darbinieki, vēršamies pie Jums, premjerministra A. Kalvīša kungs, ar lūgumu nepieļaut Krimināllikuma 150. panta labojumu tālāku virzību un darīt visu iespējamo, lai līdztekus mūsu valsts materiālās labklājības pieaugumam mūsu zemē nemazinātos arī izpratne par vispārcilvēciskām vērtībām un tikumu.

Lūdzam Jūs apturēt likumu tapšanu, kas bērnu audzināšanu, par pamatu izvēloties konservatīvas vērtības, mūsu zemē varētu pārvērst par krimināli sodāmu rīcību.

Rīgā, 2007. gada 14. janvārī

Latvijas skolotāji un skolu darbinieki: Iesniegšanas brīdī, 2007. gada 16. janvārī, uz 15 pievienotajām paraksta blankām bija parakstījušies 266 Latvijas skolu skolotāji un darbinieki no apmēram 202 skolām un mācību iestādēm.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!