Raksts

Latvijas kurss: darām to, nezin ko


Datums:
22. oktobris, 2015


Autori

Providus


Foto: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Kā šķietami abstraktais lēmumu pieņemšanas process ietekmē pavisam konkrētu cilvēku dzīvi? Vai mēs darām pietiekami, lai Latvijā veidotu zināšanās balstītus lēmumus?

PROVIDUS šogad aicināja uz sarunām Cēsīs, Madonā un Saldū par to, kā tiek pieņemti lēmumu valstī un kā mēs tos varam ietekmēt. Diskusiju mērķis bija pavērtēt dažādos lēmumu pieņemšanas procesus valstī un atrast iespēju iesaistīties un padarīt tos labākus.

Meklējām atbildes uz jautājumiem: kāpēc lēmumi tiek pieņemti sasteigti; kāpēc nav pierasts skatīties un domāt ilgtermiņā; ko sabiedrība var darīt, kā līdzdarboties; vai un kā pašvaldība ieklausās savos iedzīvotājos?

2015.gada jūlijā Cēsīs pirmajā demokrātijas festivālā “Lampa” PROVIDUS aicināja uz sarunu politikas veidotājus, ekspertus un plašāku sabiedrību, analizējot lēmumu pieņemšanas procesus un kultūru Saeimā, Ministru kabinetā un pašvaldībās. Cēsu diskusijā secinājām, ka nereti lēmuma pieņēmējiem trūkst zināšanu un izpratnes par risināmo jautājumu, savukārt sabiedrība diezgan bieži tikai noraugās un neiesaistās labāku lēmumu pieņemšanas procesos.

Video no sarunas Cēsīs par to, kā šķietami abstraktais lēmumu pieņemšanas process rezultātā ietekmē pavisam konkrētu cilvēku dzīvi. Video ievadā ir sadzīves teātris, kas ilustrē, cik negatīva lēmumu ietekme var būt.

Finansiālu atbalstu diskusijām projekta “Diskusiju cikls Cēsīs, Saldū un Madonā” ietvaros sniedz Borisa un Ināras Teterevu fonds. PROVIDUS ekspertīzi atbalsta ES programma „Eiropa pilsoņiem”. Par saturu atbild Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!