Raksts

Latvijas kārtējais ziņojums par ANO Konvencijas par bērna tiesībām izpildi. Projekts


Datums:
23. februāris, 2004


Autori

Providus


Latvija ir ANO 1989.gada Konvencijas par bērna tiesībām dalībvalsts. Atbilstoši konvencijā noteiktajam uzraudzības mehānismam Latvijai regulāri ir jāinformē ANO Bērnu tiesību komiteja par paveikto konvencijas ieviešanai Latvijā, nosūtot nacionālos ziņojumus. Sākotnējo ziņojumu Latvija ANO Bērnu tiesību komitejā iesniedza 1998.gadā. Šobrīd tiek gatavots pirmais kārtējais ziņojums, kas ANO Bērnu tiesību komitejā jāiesniedz līdz šī gada 13.maijam.

Kārtējā ziņojuma par ANO 1989.gada Konvencijas par bērna tiesībām izpildi Latvijas Republikā projektu ir sagatavojis Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariāts. Ziņojumā sniegta informācija atbilstoši ANO Bērnu tiesību komitejas rekomendācijām, ko Latvija saņēma pēc sākotnējā ziņojuma izskatīšanas, kā arī papildinformācija saistībā ar konvencijā ietvertajām tiesībām. Tai skaitā sniegta informācija attiecībā uz nediskriminācijas principa ievērošanu, bērna labāko interešu ievērošanu, bērna viedokļa uzklausīšanu, bērna tiesībām uz pilsonību, stāvokli bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādēs, adopciju, aizbildnību, vardarbību pret bērniem, bērniem ar īpašām vajadzībām, bērnu veselības aprūpi, izglītību un citiem jautājumiem.

Šobrīd ziņojums ir nodots publiskai apspriešanai. Viedokļus, komentārus un papildinājumus lūdzam līdz šī gada 5.martam sūtīt uz e-pastu mkparstavis@am.gov.lv vai pasts@bm.gov.lv.

Latvijas kārtējais ziņojums par ANO Konvencijas par bērna tiesībām izpildi. Projekts

(Word DOC formātā (512 KB)pdf) vai (Adobe Acrobat PDF formātā (492 KB)pdf)


Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariāts

MK pārstāvis staptautiskajās cilvēktiesību institūcijās


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!