Raksts

Latvijas Atdzimšanas partijas programma 8. Saeimas vēlēšanām


Datums:
05. augusts, 2002


Autori

Providus


Saraksts Nr 11.Programma reģistrēta CVK 2002. gada 2. augustā

GODĪGUMS, TAISNĪGUMS, MĪLESTĪBA –
LATVIJAS ATDZIMŠANAI !

Mērķis – tautas uzplaukums, garīgā, fiziskā spēka un tikumības veicināšana, cilvēka cienīgas dzīves nodrošināšana visa mūža garumā. Mērķis izraut tautu no nomāktības un nabadzības.
Tādēļ Latvijas Atdzimšanas partija, Latvijas Nākotnes partija un p/o Tautas Mantojums ir apvienojušās kopīgā 8. Saeimas vēlēšanu sarakstā.
Mērķis ir izglītota un vesela tauta.
Tāpēc ir:
jāizstrādā Latvijas Valsts attīstības plāns;
jāsakārto un jāpilnveido likumdošana;
jānodrošina informācijas piejamība un atklātība;
jāveicina visa veida rūpnieciskā un lauksaimnieciskā ražošana, kas ir pamats ievērojamai bezdarba samazināšanai.
jānodrošina sociālās garantijas jebkuram cilvēkam valstī.
jānodrošina visiem bērniem skolas apmeklēšanu, būt paēdušiem,
apģērbtiem un jāatbalsta bērnu nodarbošanās ar fizisko kultūru,
sportu, mūziku un mākslu.

Jaunajām ģimenēm dot iespēju būt patstāvīgām, piešķirot ilgtermiņa kredītus (ar 3 – 4 % gadā) dzīvokļa vai mājas iegādei, studijām vai uzņēmējdarbības uzsākšanai. Sevišķi atbalstīt jaunās ģimenes ar bērniem.
Bērniem, studentiem, invalīdiem un pensionāriem (kuri dzīvo zem iztikas minimuma) jānodrošina bezmaksas ārstēšanu un medikamentus (apmaksā valsts un pašvaldības). Veicināt invalīdu integrāciju sabiedrībā.
Atjaunot Valsts Veselības aizsardzības ministriju.

Latvijā jāsamazina birokrātu – ierēdņu skaits vismaz 2 reizes, tas valstij ļaus ietaupīt Ls 200 milj. gadā.
Patreiz valstī ir vairāk kā 5000 cilvēku, kuru alga ar piemaksām budžeta finansētās iestādēs vidēji ir Ls 3000 mēnesī. Algas ar likumu uz laiku jāsamazina līdz Ls 500 mēnesī. Līdz ar to tiks ietaupīti Ls 150 milj. gadā. Tuvāko gadu laikā minimālā alga 1 Ls stundā.
Attīstīt mazos un vidējos uzņēmumus. Dot iespēju saņemt kredītu līdz Ls 5000 ar likmi 4 % gadā.

Attīstīt lauksaimniecības lomu Latvijas tautsaimniecībā, jo tā ir ne tikai saimnieciskās, bet arī sociālās un politiskās stabilitātes pamats.
Veidot zemnieku kooperācijas, kas veicinās ražošanu, aizsargājot vietējo ražotāju. Atbalstīt zemniekus ražas audzēšanā un realizēšanā ieviest vienādus noteikumus subsīdiju saņemšanā par saražotās produkcijas vienību. Nepieļaut Latviju piesārņot ar ekoloģiski bīstamām vielām.
Saglabāt Latvijas mežus.
Latvijas zemi var iegūt privātīpašumā tikai Latvijas pilsoņi. Nepilsoņiem iznomāt zemi līdz 49 gadiem.
Neprivatizēt stratēģiskos uzņēmumus.
Diferencēt nodokļus – 5 – 10% mazajiem un vidējiem uzņēmumiem,lai veicinātu nacionālā kapitāla izveidošanos un attīstību, un arī nacionālās pašapziņas nostiprināšanos.
Valsts un pašvaldību budžetu apkalpo valsts bankas. Tā tiks ietaupīti Ls 100 milj. gadā.
Zinātnei jāatvēl vismaz 1% no Nacionālā kopprodukta.
Jāsakārto valsts robežas un muitu.
Jāiznīdē kontrabanda un korupcija. Tas dos papildus valsts budžetā Ls 250 milj. gadā.
Attīstīt tūrismu.

x x x

Mēs kopīgām pūlēm, piketiem, masveida aktivitātēm (savākti 92985 paraksti veco ļaužu un invalīdu stāvokļa uzlabošanai) esam panākuši, ka saglabātas tiesības bez maksas braukt sabiedriskajā transportā ap 90000 (bērniem invalīdiem, 1. un 2. grupas invalīdiem un bērnu invalīdu un 1. un 2. grupas invalīdu pavadītājiem, atlaižu piešķiršana sabiedriskajā transportā pensionāriem, politiski represētajiem, Černobiļā cietušajiem, skolniekiem, studentiem, 3. grupas invalīdiem ar redzes un dzirdes traucējumiem). Tika panākta telefona maksas atlaides 1. grupas invalīdiem un atsevišķas zāļu iegādes ar atlaidēm; ir izveidots neatkarīgo ārstu- ekspertu birojs, kur pēc palīdzības var griezties jebkurš Latvijas iedzīvotājs.

Atbalstām iestāšanos NATO.
Par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā jālemj tautai.
Tautas vēlēts Valsts prezidents.
GODĪGUMS, TAISNĪGUMS, MĪLESTĪBA –
LATVIJAS ATDZIMŠANAI !


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!