Raksts

Latvijas ārējā politika un jaunā ES Globālā stratēģija


Datums:
11. janvāris, 2016


Autori

Providus


Foto: Andrew Gustar

Video no Latvijas Ārpolitikas institūta rīkotās publiskās diskusijas, kas notika 2016.gada 11.janvārī.

2016.gada 11.janvārī Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) ar Friedrich-Ebert-Stiftung un Eiropas Tautas partijas grupas atbalstu rīkoja publisku diskusiju “Latvijas ārējā politika un jaunā ES Globālā stratēģija”.

Pasākuma pirmajā daļā tika izvērtēta Latvijas ārējā un drošības politika 2015.gadā, kā arī sniegtas rekomendācijas 2016.gadam. Pasākuma otrajā daļā risinājās diskusija par jauno ES Globālo stratēģiju, kā arī iespējām un izaicinājumiem, kādus šī stratēģija rada Latvijai. Vienlaikus pasākumā arī tika prezentēta Latvijas Ārpolitikas institūta Ārējās un drošības politikas gadagrāmata 2016.gadam, kuru institūts tradicionāli izdod pirms ikgadējām ārpolitikas debatēm Saeimā (22.janvārī).

Diskusijā piedalījās: Sandra Kalniete (Eiropas Tautas Partijas grupas viceprezidente; Eiropas Parlamenta atbildīgā ziņotāja par ES Globālo stratēģiju); Ojārs Ēriks Kalniņš (Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs; NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs); Jānis Kažociņš (Latvijas Valsts prezidenta ārštata padomnieks, padomnieks aizsardzības ministram un Ārlietu ministrijai); Atis Lejiņš (Saeimas deputāts, LĀI Goda direktors); Werner Rechmann (Friedrich-Ebert-Stiftung koordinators Baltijas valstīs); Anke Schmidt-Felzmann (Swedish Institute of International Affairs); Andris Sprūds (LĀI direktors); Viljar Veebel (Estonian National Defence College); Māris Andžāns (LĀI pētnieks); Kārlis Bukovskis (LĀI direktora vietnieks).

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!