Raksts

Latviešu diasporas atbalsta programma 2004. – 2009. gadam


Datums:
16. jūlijs, 2004


Autori

Providus


Pieņemta MK sēdē 2005. gada 5. oktobrī

Anotācija

Latviešu diasporas atbalsta programmas galvenais mērķis ir veicinātu sakaru uzturēšanu un attīstīšanu ar ārzemju latviešiem, sekmētu gan viņu kopienu saglabāšanu, gan repatriācijas procesu. Ārpus Latvijas pašlaik pastāvīgi dzīvo ap 200 tūkstošiem jeb vismaz 1/10 daļa latviešu.

Plānotie programmas politikas rezultāti ir nostiprināt latviešu diasporas pārstāvju piederības sajūtu savai etniskajai dzimtenei, uzlabot latviešu valodas prasmi, popularizēt latviešu kultūru, veidot ciešākus kontaktus un sadarbību starp Latviju un latviešu biedrībām.

Programmas plānotie praktiski darbības rezultāti ir diasporas dažādu organizāciju administratīvās un finansiālās kapacitātes palielināšana, informācijas aprites nodrošināšana, latviešu valodas un kultūras pieejamības nodrošināšana diasporas jaunajai paaudzei, kā arī ārvalstu latviešu pašdarbības veicināšana.

Sadarbība ar tautiešiem ārzemēs ir viena no Latvijas integrācijas politikas prioritātēm, kas ir uzsvērta 2001. gada 6. februārī Ministru kabineta apstiprinātajā valsts programmā “Sabiedrības integrācija Latvijā”.

(Latviešu diasporas atbalsta programma 2004. – 2009. gadampdf) (Word DOC, 190 KB)


Informācija par latviešu diasporas atbalsta programmas sabiedrisko apspriešanu


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!