Raksts

Lasi! Viela pārdomām


Datums:
14. februāris, 2013


Autori

Providus


Foto: papalars

Šonedēļ interesantāko lasāmvielu, kas atrodama globālajā tīmeklī, iesaka Iveta Kažoka un Marta Herca.

Iveta Kažoka

Pārmaiņu vēstneši
Nekaunīgi atļaušos pareklamēt mūsu pašu blogu angļu valodā par interesantākajiem notikumiem e-demokrātijas pasaulē! Latvijā, Igaunijā, Vācijā, teorētiski jebkurā pasaules valstī. Esam pārliecināti, ka šādas mazas, inovatīvas iniciatīvas ar laiku mainīs demokrātiju, blogā mēģinām kļūt par pirmajiem pārmaiņu vēstnešiem!

Pētījumu finansēšana no nodokļiem
Vai nodokļu maksātājiem būtu jāapmaksā akadēmiskie pētījumi politikas zinātnē? Jautājums, ko vērts uzdot ne tikai ASV. Kā jums šķiet?

Jaunas diskusijas sākums
Vai mūsdienu sabiedrībās vispār ir jēga vārdam ʺnetiklībaʺ, ʺnetikumībaʺ? Padziļināta recenzija kādai grāmatai, kas veltīta šai tēmai. Starp citu, par šo tēmu norit diskusija arī Latvijas tviterī – hashtag #netiklība. Ja tev ir viedoklis, uz priekšu!

Klausies par laulības nozīmi
Pārmaiņas pēc klausāmviela nevis lasāmviela! BBC Moral maze, manuprāt, ir viens no visu laiku veiksmīgākajiem diskusiju formātiem: gudri, asi, visaptveroši, dziļi, dažādas perspektīvas, ʺsausais atlikumsʺ. Tas vienkārši ir jādzird teju par jebkuru tēmu. Bet 7.februāra tēma vēl arī nudien interesanta: vai mūsdienu sabiedrībā laulība ir vai nav svarīga?

Marta Herca

Bailes no bailēm
Intelligent Life saviem autoriem un lasītājiem jautā – kas ir ļaunākais, kas varētu notikt – karš, bads, nāve, izteiksmes brīvības un izvēles zaudēšana? Civiltiesību jurists Clive Stafford Smith raksta, ka vienīgais, no kā mums patiešām būtu jābaidās, ir bailes pašas.

Romantiskākai noskaņai..
..iesaku paklausīties vienu no Marianas Makpārtlendas (Marian McPartland) Piano Jazz raidījumiem NPR ar ģitāristu Džulianu Lāžu (Julian Lage) un fragmentus no raidījuma 30 gadu vēstures, tur iekļautas intervijas ar Reju Čārlzu (Ray Charles), Frenku Morganu (Frank Morgan), Sāru Vouganu (Sarah Vaughan) un citām džeza leģendām.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!