Raksts

Lasi! No kļūdām mācās


Datums:
01. augusts, 2013


Autori

Providus


Foto: Doug DuCap and Food

Seksuālās orģijas kā politiskā protesta forma un, kāpēc vairs nevajadzētu veidot korupcijas uztveres indeksu. Nedēļas lasāmvielas izlasi piedāvā Iveta Kažoka.

Iveta Kažoka

Vai jau tuvākajā laikā matemātiku skolēniem/studentiem mācīs programmas, kas spēs saprast, ko tieši students dara nepareizi, kā radusies kļūda un kā vislabāk palīdzēt? Pirmie salīdzinoši veiksmīgie izmēģinājumi Arizonā.

New Yorker atrodams nedaudz par traku izstiepts, bet ļoti realistisks raksts par to, ko nozīmē ikdienā valkāt Google brilles (autors – viens no to testētājiem): kādas iespējas tās sniedz, kādi negaidīti blakus efekti?

Cietuma kamerā sēž tikai viens cilvēks – kādēļ tas ir bīstami gan viņa garīgajai veselībai, gan arī, vēlāk, sabiedriskajai drošībai? Scientific American par jaunākajiem pētījumiem šajā jomā.

Nu ļooooti provokatīvs, bet labi uzrakstīts teksts par seksuālām orģijām kā politiskā protesta formu!

Foreign Policy autors uzskata, ka korupcijas uztveres indeksi ir tik maldinoši, ka Transparency International būtu jāatsakās no to veidošanas. Ja godīgi, – piekrītu.

Slavojs Žižeks turpina savu polemiku ar Noamu Čomski – kurš no viņiem ir/nav muldoņa. Līdz šim vērtīgākais teksts sērijā – piekrītu, ka viņu strīda ābols: sensenais konflikts par filozofijas metodēm starp anglosakšu empīrisko tradīciju un kontinentālo filozofiju.

Vai kokaīns kavē embrija vēlāku intelektuālo attīstību? Varētu šķist, ka atbilde ir “protams”.Tomēr šis raksts parāda, ka pārāk vienkāršotu atbilžu meklējumi un neprasmīga rīcība ar statistiku var aizmiglot problēmas patiesos cēloņus (proti, šādu vecāku bērni intelektuāli atpaliek no vienaudžiem nabadzības, nevis kokaīna ietekmes dēļ).


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!