Raksts

Lasi! Neizbēgamās sagadīšanās


Datums:
22. augusts, 2013


Autori

Providus


Foto: Doug88888

Brīnumi nenotiek, ir tikai neizbēgamas sagadīšanās. Lasāmvielu nedēļas nogalei iesaka Iveta Kažoka, Linda Curika un Ilze Straustiņa.

Iveta Kažoka

Sākot ar pirmo janvāri, pretižais Džordžijas Tehnoloģiju institūts piedāvās iegūt maģistra grādu datorzinātnēs, lielāko daļu studiju organizējot caur MOOCiem. Cena – vairākas reizes zemāka nekā parastajām programmām. Tikai kuriozs vai sākums revolūcijai izglītībā?

Jauks, pārdomas raisošs raksts par ārējā izskata stereotipiem homoseksuālu vīriešu kopienās. Plašāks jautājums – vai novirze no standarta vairo vai tieši pretēji – mazina skaistumu?

MEDIUM sadaļā “brīnišķās idejas” neliela apcere par radikāli jauno, – parādībām, kas maina mūsu priekšstatus par pasauli, mākslu, zinātni. Iesaku katram, kam interesē iemesli, kādēļ viena “traka” ideja kļūst pasaulslavena, bet cita – pazūd!

Vairāk nekā nedēļu viens no lasītākajiem BBC mājaslapas rakstiem – par poliamorajām attiecībām. Divas sievietes, divi vīrieši – attiecībās savstarpēja mīlestība un godīgums. Kādēļ gan ne?

Vai jums ir gadījies saskarties ar sagadīšanos, kuras varbūtība ir tik niecīga, ka tā izskatās pēc brīnuma? Nautil.us raksts par to, kādēļ šādas sagadīšanās ir neizbēgamas (racionālā perspektīva).

Linda Curika

Vai kādam no jums kaut reizi ir ienākusi prātā doma, ka pasaule neapstāsies, ja nesēdēsiet darbā no 9 līdz 17? Kāpēc nav piepildījusies Džona Keina prognoze, ka 21.gs sākumā darba nedēļa vien ilgs 15 stundas.

Vienmēr esmu skatījusies uz inbox epasta klientiem kā uz … dinozauriem (piedodiet) – Gmail taču ir daudz labāks serviss, bet tagad izrādās, ka dinozaurs esmu es pati 🙁

Obligātā lasāmviela. Jo īpaši tiem, kuri kritiski par vakcināciju!

Tas ir kā jāt ar lauvu. Cilvēki redz – drosminieks uzrāpies lauvai mugurā! Tomēr pats, sēžot uz lauvas, uzdod sev jautājumus – kā es te nokļuvu un ko lai dara, lai lauva mani neapēd? Šis salīdzinājums veltīts tiem, kas paši sākuši uzņēmējdarbību.Tikai viņi zina, kāda psiholoģiskā cena ir šai nodarbei.

Ilze Straustiņa

Ļoti interesanta, arī izglītojoša interaktīvā spēle par attīstību un dažādu valstu ieguldījumu, cīnoties ar nabadzību. Turklāt iespējams noskaidrot, kādos stereotipos par dažādām pasaules valsīm mēs katrs dzīvojam.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!