Raksts

Lasi! Lasāmvielas izlase nedēļas nogalei


Datums:
28. februāris, 2013


Autori

Providus


Foto: Kristoffer M.C.

Globālajā tīmeklī atrodamo lasāmvielu brīvajiem brīžiem iesaka Iveta Kažoka, Indra Mangule un Ilze Straustiņa.

Iveta Kažoka

Noviltot pāvesta ievēlēšanu
Vēlēšanas reti ir 100% drošas (pret viltošanu, pret spiedienu u.tml.). Bet … vai arī jaunā pāvesta vēlēšanās ir kādi drošības riski?

Atkarība no pārtikas
Pārtikas industrijas mēģinājumi izmantot zinātnes atziņas tam, lai klientiem “iebarotu” aizvien neveselīgāku pārtiku, kuras galvenā misija: izraisīt atkarību. Ļoti svarīga problēma arī Latvijā. Raksta beigas cerīgas.

Vārdu krājumam ir nozīme
Fantastiski labs raksts/saruna, kur ar piemēriem izskaidrots, kā mūsu valodas gramatiskās struktūras, vārdu krājums ietekmē mūsu pasaules uztveri, domāšanu.

Atpūtinot acis
No BBC podkāstiem šoreiz varu ieteikt divus File on Four raidījumus: 1) par to, vai ES birokrātija ir izšķērdīga; 2) par Krievijas jaunbagātniekiem Lielbritānijā.

Indra Mangule

Kur slēpjas apziņa?
Vizuāli attēlotas teorijas par to, kas īsti ir mūsu apziņa – vai tā eksistē ‘ārpus’ mums? Vai tā ir daļa mūsu ķermeņa un, ja jā, kur tā paslēpta? Izvēlies savu variantu.

Attīstība šķērsgriezumā
Aplūkojot seno civilizāciju mantojumu, British Museum piedāvā interaktīvu karti, pastāstot par to, kā laika gaitā attīstījusies reliģija, rakstība, pilsētas, tirdzniecība un tehnloģijas.

Sadarbības iespējas
Kā padarīt akadēmiskos tekstus vieglāk pieejamus? Varbūt jāveido sadarbības kooperatīvi?- piedāvā Anthony Haynes savā London School of Economics sociālo zinātņu blogā.

Ilze Straustiņa

Hakeris kā spiegs
Jau nākošnedēļ politika.lv būs pieejama intervija ar hakeri no Latvijas, kurš atklās patiesību par hakeru komūnu un hakeru nodomiem strādāt sabiedrības labā. Savukārt šeit, piedāvātajā rakstā – jaunas tendences ekonomiskajā spiegošanā jeb kā hakeri strādā klientu labā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!