Raksts

Lasi! Ieteicamā lasāmviela nedēļas nogalei


Datums:
07. februāris, 2013


Autori

Providus


Foto: brx0

Interesanta lasāmviela brīvajiem brīžiem nedēļas nogalē, kas atrodama globālajā tīmeklī. Piedāvā – Iveta Kažoka, Linda Curika, Ilze Straustiņa un Indra Mangule.

Iveta Kažoka

Zviedrijas supermodelis
Vēl viens lielisks raksts (šoreiz The Economist) par to, kā mainās Ziemeļvalstu labklājības modelis – Zviedrijā sarūk valsts sektors, valsts parāds, uzlabojas konkurētspējas rādītāji. Vai/kā šādas pārmaiņas sadzīvo ar biezo sociālās drošības tīklu?

Jaunzēlande visatvērtākā
Lūk, valstu saraksts, kas parāda, ka Jaunzēlande publisko visvairāk informācijas par savas valsts budžetu, turklāt informācija ir lietotājam ʺdraudzīgaʺ! Diemžēl Latvijas šo 98 valstu sarakstā nav, bet, rūpīgāk izpētot 112 kritēriju listi, kas bija pamatā šim indeksam – mums būtu kurp tiekties …


Bezmaksas augstākā e-izglītība

Interesantākās attīstības tendences bezmaksas augstākās e-izglītības jomā: ģeogrāfiskā tīkla paplašināšanās, integrēšanās ar tradicionālajām apmācības formām u.tml. Viela pārdomām arī Latvijas augstskolām – par to, kas ar tām notiks, ja nepaspēs uz šo vilcienu.

Sievietes prot labāk
Vai vīrieši spēj bez aizspriedumiem un pārmērīgiem vienkāršojumiem aprakstīt slavenas sievietes? Šī bloga autore par to šaubās un aicina pagaidām par sievietēm rakstīt tikai sievietēm. Kā jums šī ideja? 🙂

Linda Curika

Vai vērts lasīt komentārus? Kāpēc interneta komentāru troļļi ir slikti? Rupji interneta komentāri polarizē interneta lasītājus – tie spiež uz cilvēku emocijām un divkāršo viņu jau pastāvošos uzskatus. Šodien raksta lasīšana atgādina stāvēšanu laukuma vidū starp kliedzošu publiku un labākais risinājums, šķiet, ir nelasīt komentārus pie rakstiem vispār.

Google Ziemeļkorejā
Pieraksti no diplomātiskā tūrisma uz Ziemeļkoreju. Google izpilddirektora Erika Šmita meita kopā ar tēvu un dažiem diplomātiem devās uz Ziemeļkoreju. Tikšanās mērķis bija pārrunāt tehnoloģiju attīstību un iespējamu sadarbību, kas, starptautisko sankciju dēļ pret Ziemeļkoreju īsti nav iespējamas. Ļoti interesanti vērojumi par to, ko nozīmē dzīve Ziemeļkorejā, un kā ārvalstu viesi tiek uzņemti Ziemeļkorejā.

Ilze Straustiņa

Dzimumu vienlīdzība kaujas laukā
ASV tikai nesen oficiāli atcēlusi aizliegumu sievietei piedalīties kaujas operācijās, kaut arī visus pēdējos gadus tas ir reāli noticis. Oficiālā statistika liecina, ka kaujas operācijās bojā gājušas 130 un ievainotas 800 ASV pilsones. Aizlieguma atcelšana nozīmē – iespēju saņemt atbilstošu atalgojumu un paaugstinājumu, kas pieprasa reālu pieredzi kaujas darbībās.

Mediji un ieroči
Intervija ar Mediju politikas asociēto profesoru Ņujorkas Universitātē Čārltonu MakIlveinu – kāda saikne ASV ir starp mediju un ieroču politiku. Asumam „piešpricēts” rasisms un Tarantino jaunā filma „ Atsvabinātais Džango”.

Indra Mangule

Pašsaprotams liberālismsPolitikas teorijas profesors Filips Petits dalās savā perspektīvā par demokrātiju, brīvību un tirgu. Vai tirgus darbojas pēc īpašiem ‘dabas likumiem’? Vai liberālisms ir kļuvis pārlieku pašsaprotams?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!