Raksts

Lasi! Globālā tīmekļa piedāvājums


Datums:
21. marts, 2013


Autori

Providus


Foto: Alison's Eyes

Lasi un atpūties! Šonedēļ globālajā tīmeklī atrodamie, interesantie raksti, ko iesaka PROVIDUS pētnieces Iveta Kažoka, Indra Mangule un Ilze Straustiņa.

Iveta Kažoka

Vienā bloga ierakstā koncentrēts viss mans diskomforts par Pola Krugmana, un ne vienas vien citas spilgtas personības pasaules uztveres un domāšanas veidu – jā, tev var būt spīdošs prāts, bet vai esi spējīgs kritiski paraudzīties uz saviem pieņēmumiem?

Jautājums, kas ik pa laikam kļūst aktuāls arī Latvijā: kāda ir atšķirība starp genocīdu un noziegumiem pret cilvēci? Kā tos nošķirt?

Tiek atcelta psihiatriskā diagnoze tādēļ ka … attiecīgā uzvedība vairs netiek uzskatīta par psihiskas slimības izpausmi. Raksts par psihiatrisko diagnožu nosacītību.

Nu, ļoti intriģējoša ziņa par Ķīnas mēģinājumiem eigēnikas ceļā tikt pie ultragudriem cilvēkiem! Domāju, ka par šo projektu mums laika gaitā vēl ne reizi vien nāksies dzirdēt…

Fragments no Ronalds Dvorkina grāmatas (“Religion without God”), kuru viņš uzrakstīja neilgi pirms savas nāves.

Diezgan interesants raksts par to, kā Ķīnā, nu vairs tikai ierēdņi ievēro viena bērna politiku. Apskatīta iespēja, ka valdība drīzāk agrāk, nekā vēlāk ierobežojumus bērnu skaitam atcels vispār.

Indra Mangule

Igauņi turpina ceļu uz plašāku interneta pielietojumu sabiedrībā ikdienā. Lūk, pētījums par e-instrumentiem, to ietekmi un lietotāju apmierinātību ar tiem Igaunijā. E-serviss – sabiedrisko pakalpojumu nākotne?

Par Amerikas ieroču stāstu – vai tiesības uz bruņošanos ir nepieciešamas, lai pilsoņi sevi varētu pasargāt no tirāniskās valdības? Ja esmu labi bruņots, vai tas nozīmē, ka esmu patiesi brīvs? Marka Nakola (Mark Nuckols) komentārs.

Vēl viens komentārs par MOOCs nākotni un iespējām. Kā šādi mācību kursi varētu mainīt augstākās izglītības nākotni?

Publicēta Šerilas Sindbergas (Sheryl Sandberg), kura bieži tiek dēvēta gan par ietekmīgāko sievieti Silikona ielejā, gan par ‘feminisma jauno seju’, grāmata, kas stāsta par sievietēm, viņu vietu darba tirgū un vēlmi ieņemt vadošus amatus un ‘vadīt’. Sindberga iesaka sievietēm nebaidīties no izaicinājumiem un nospraust sev ‘lielus mērķus’, veidojot darba plānu 18 mēnešiem uz priekšu.

Ilze Straustiņa

Atklājums šonedēļ – visnotaļ interesanta bloga vietne tiem, kuri interesējas par ārpolitiku un konfliktiem pasaulē, piemēram, par 10 bruņotajiem konfliktiem, par kuriem, iespējams, neesi neko dzirdējis.

Jautājumi un atbildes par ASV prezidenta Baraka Obamas pirmo vizīti Izraēlā. Uz lasītāju jautājumiem, kas uzdoti sociālajos tīklos atbild laikraksta the New York times Jeruzalemes biroja vadītājs Džodi Rudorens (Jodi Rudorens). Atbildes ne vien izskaidro politisko kontekstu, bet arī sniedz informāciju, kas, lielākoties, sabiedrībai netiek vēstīta.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!