Raksts

Lasi! Cēloņi un sekas


Datums:
05. septembris, 2013


Autori

Providus


Foto: Niels Linneberg

Liekā svara epidēmija un popmūzikas zvaigžņu kultūras vēstījums pusaudžiem. Dažādas lasāmvielas ieteikumi nedēļas nogalei. Iesaka Iveta Kažoka, Linda Curika un Reinis Āboltiņš.

Iveta Kažoka

Portālā MEDIUM atrodams izvērsts izklāsts – kas ir Bredlijs (Čelsija) Menings, kā viņš/viņa izlēma nopludināt svarīgus ASV militāros dokumentus, un, cik dramatiskas bija šīs rīcības sekas.

Savukārt, The Atlantic publicēta neliela apcere par to, kas ir pats šis, iepriekšējā ieteikumā pieminētais jaunais medijs – MEDIUM. Portālu izveidojuši divi Twitter dibinātāji, kas jau pats pat sevi ir laba zīme. Kāda ir šī portāla koncepcija, iespējamā nākotne, ar ko tas ir neparasts: rakstiņš varētu būt interesants katram, kas interesējas par jaunu pieeju meklējumiem elektronisko mediju pasaulē!

Aeonmagazine ļoti erudīts izklāsts … par naudu. Kāda ir naudas būtība un cik lielā mērā to maina jaunie mūsdienu norēķinu eksperimenti (piemēram, BitCoin) – raksts palīdz gan atbildēt uz šiem jautājumiem, gan arī ielikt šīs atbildes dziļākā un plašākā kontekstā!

Linda Curika

Lielisks raksts, kas būtu jāizlasa visiem tīņu vecākiem, lai saprastu, kāds kultūras ziņojums ir ietverts Ke$ha, Katy Perry and Miley Cyrus mūzikā. Labā ziņa ir tā, ka viss nav tik slikti kā varētu likties.

Visi esam dzirdējuši par liekā svara epidēmiju ASV un Lielbritānijā, tikai neviens jums nepasaka, ka patiesībā tā ir problēma teju visās pasaules valstīs, turklāt, ne tikai starp homo sapiens. Un pasaules resnākās valstis nebūt nav ASV un Lielbritānija.

Reinis Āboltiņš

Žanrs: Noziegums un sods
Lasīšana: 5 minūtes
Pārdomas: 1h vai ikreiz, kad iznāk lasīt par ieslodzījuma vietām

Ap 90% pašnāvību ASV cietumos notiek, pakaroties. Pārējie 10% – nodarot sev miesas bojājumus ar kādu asu priekšmetu vai noindējoties ar medikamentiem. Vai ieslodzījuma vietā ir iespējams kameru izveidot tā, lai nodrošinātu, ka ieslodzītais nevar izdarīt pašnāvību? Vai, ņemot vērā uzturēšanas, ģērbšanas un ēdināšanas izmaksas, ieslodzītos vispār jācenšas atturēt no pašnāvības izdarīšanas?

Žanrs: Enerģētika un vide
Lasīšana: 25 minūtes
Pārdomas: 3h vai ikreiz, kad kāds gribēs būvēt elektrostaciju

Enerģētika un vide vienmēr ir bijusi un arī turpmāk būs ciešā mijiedarbībā. Enerģētikas infrastruktūras būvniecība vienmēr saistīta ar ietekmi uz vidi. Kā ietekmes uz vidi novērtējuma prasības nākotnē ietekmēs enerģētikas infrastruktūras attīstību? Eiropas Komisija sagatavojusi priekšlikumus vienotu IVN principu un prasību izveidošanai Eiropas Savienībā. Eiropas elektroenerģijas ražotāju asociācijai EURELECTRIC par to ir viedoklis.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!