Raksts

Kultūru daudzveidība un iecietība Latvijā


Datums:
29. aprīlis, 2003


Autori

Providus


Organizācija: Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātsGads: 2003

Faktu un viedokļu apkopojums par Latvijas iedzīvotāju iecietīgumu sagatavots, lai rosinātu plašāku diskusiju sabiedrībā, izstrādājot nacionālo rīcības plānu cīņai pret rasismu, rasu diskrimināciju, ksenofobiju, antisemītismu un saistīto neiecietību, ko paredzēts pabeigt 2003.gada laikā.

Izdevumā sniegts ar neiecietību un diskrimināciju saistīto jēdzienu skaidrojums, publicēto demogrāfiskie dati par Latvijā dzīvojošajām tautībām, konfesijām, migrāciju kopš neatkarības atjaunošanas, statistika par patvēruma meklētājiem un bēgļiem, kā arī iedzīvotāju aptauju dati par attieksmi pret citu tautību vai konfesiju pārstāvjiem Latvijā un citās Eiropas valstīs. Apkopota arī informācija par sūdzībām, kādas par diskrimināciju saņemtas Valsts Cilvēktiesību birojā, kā arī pretdiskriminācijas likumdošana Latvijā.

(Kultūru daudzveidība un iecietība Latvijā (PDF, 152 KB)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!