Raksts

Konsultācija par risinājumiem bēgļu uzņemšanas koordinēšanai


Datums:
14. oktobris, 2015


Autori

Providus


Foto: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

2015.gada 26.oktobra pasākumā gaidām visus, kuri vēlas un var sadarboties atbalstīt bēgļu uzņemšanu Latvijā.

PROVIDUS un biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” organizatoru vārdā aicina piedalīties Pilsoniskās sabiedrības, biedrību un nodibinājumu, aktīvu cilvēku konsultācijā par risinājumiem bēgļu uzņemšanas jautājumu koordinēšanai Latvijā. Pasākuma ievadā tiks izklāstīta esošā situācija ar patvēruma meklētāju un bēgļu uzņemšanu Latvijā, kā arī valsts (Iekšlietu ministrijas vadībā strādājošās darba grupas) redzējums nākotnes risinājumiem.

Pasākums notiks 2015.gada 26.oktobrī Rīgā Nordic club house telpās. (Programmapdf)

Konsultācijas laikā būs iespēja arī uzzināt nevalstisko organizāciju līdzšinējo bēgļu uzņemšanas pieredzi, un to nākotnes idejas šī jautājuma risināšanai. Paralēli notiks risinājumu konsultācijas šādās jomās:

• Politikas iniciatīvas;
• Sociālā palīdzība jeb pakalpojumu grozs un vajadzības;
• Juridiskais atbalsts iegūstot statusu;
• Nodarbinātība un pieaugušo izglītība;
• Sabiedrības izpratne;
• Veselība;
• Bērni.

Konsultācija vienkopus pulcēs aptuveni 100 biedrību un nodibinājumu, valsts pārvaldes, pašvaldību pārstāvjus, kā arī aktīvus cilvēkus un ekspertus – tos, kuri vēlas un var sadarboties atbalstīt bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Pasākuma līdzorganizatoru vidū ir arī domnīca PROVIDUS.

Ierobežoto vietu skaita dēļ, pasākumam klātienē vairs nav iespējams pieteikties. Daļa konsultācijas tiks translēta tiešraidē ziņu aģentūras LETA portālā, kā arī portālā Providus.lv. Pēc konsultācijas darba grupu idejas tiks tālāk vērtētas tiešsaistes apspriedē.

PROVIDUS pasākumu līdzorganizē ar atbalstu no Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem”.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!