Vai tikai man liekas jocīga ziņa, ka Finanšu ministrija vakar tikusi pie karoga, kas vēl pie tam iesvētīts Rīgas Domā? Karoga rašanās esot saistīta ar Latvijas un ministrijas 90 gadu jubileju un simbolizēšot, kā teicis ministrs Slakteris, “ne tikai Finanšu ministrijas, bet visas valsts finanšu sistēmā iesaistīto iestāžu augstākos mērķus un centienus”.
Pirmkārt, šāda simboliska izrādīšanās neiet kopā ar paša Slaktera ministrijas uzstādītajām prasībām par nepieciešamo budžeta taupības režīmu. No līdzekļu efektīvas izmantošanas viedokļa, šķiet pavisam dīvaini, ka šāds karogs vispār Finanšu ministrijai būtu vajadzīgs. Kaut kā neiet kopā ar uzsaukumiem, ka jāsamazina tēriņi, jālikvidē īpašie sekretariāti, utt.
Otrkārt, jocīgi, ka karogam nepieciešama iesvētīšana, vēl pie tam Doma baznīcā, ar ceremoniju, kur bez Slaktera esot piedalījusies virkne augstāko finanšu institūciju amatpersonu un darbinieku. Būtu interesanti uzzināt, par ko ceremonijas dalībnieki domāja vai par ko lūdza Doma baznīcā – par inflācijas samazināšanos, par ekonomikas pārāk ātru neatsilšanu, par budžeta deficītu? Kā ziņo NRA, pat sprediķis esot bijis pieskaņots, jo runāts par mantu, ko kungs nodevis apsaimniekošanā saviem kalpiem. Citējot NRA atstāstu, “apbalvoti tiek veiksmīgie, bet bargi sodīts kalps, kurš ar kunga mantu neko nav nopelnījis. Nelīdz atruna, ka viņš šo mantu nav pazaudējis. “Blēdīgais un kūtrais kalps” tiek iemests “galējā tumsībā, tur būs raudāšana un zobu trīcēšana”, “jo ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs pārpilnība, bet no tā, kam nav, atņems to, kas tam ir”. Šī pēdējā citāta dēļ (no Mateja evaņģēlija 25. nodaļas) nav saprotams, vai ar kungu ir domāti Latvijas nodokļu maksātāji, kas nodod savus līdzekļus valstij/ Finanšu ministrijai&Co, kas tad būtu kalpa lomā? Jebkurā gadījumā jocīgi, ka šādā ceremonijā kāds cer iedvesmot valsts finanšu uzraugus darīt savu darbu labi zemē, kur baznīca esot atdalīta no valsts.
Treškārt, jocīgs liekas arī izvēlētais taimings karoga radīšanai. Tas gan esot saistīts ar Latvijas 90 gadu jubileju, bet nevaram taču arī aizmirst, ka valsts jubilejas gads tieši atnesis rekordlielus inflācijas rādītājus. Vai šim simboliskajam pasākumam būtu jāsūta signāls visiem Latvijas iedzīvotājiem, ka karogs vedīs Latvijas ekonomikas kuģi prom no miglas, vētrām un aisbergiem? Vai šim simboliskajam pasākumam būtu jābūt kā signālam starptautiskajai videi, ka ar Latvijas ekonomiku viss būs kārtībā, karogs garantēs stabilitāti un lietas notiek?
Baidos, ka karoga radīšanas sausais efekts būs tikai tā uzšūšanas un ceremonijas tēriņu rēķini.