Raksts

Kāpēc „Jaunais laiks” par saukli izmanto to pašu citātu, kas izmantots Tautas Frontes vēlēšanu platformā, turklāt neminot, ka tā autors ir Rainis?


Datums:
08. marts, 2005


Autori

Providus


Uz lasītāja jautājumu atbild JL

Atbild “Jaunā Laika” Rīgas mēra kandidāts Aivars Aksenoks [publicēts 08.03.2005]

Raiņa gars un domu spēks, pietāte pret tautas lomu vēstures gaitā ir tikpat aktuāla šodien kā Raiņa dzīves laikā. Pirms diviem gadiem, dibinot partiju Jaunais laiks, iniciatīvas grupa un tās lielais atbalstītāju skaits uzskatīja, ka tieši Latvijas tauta ar savām neizsmeļamajām intelekta un darbaspēju rezervēm ir tas garīgais potenciāls, kas Latvijā vedīs jaunos laikus. Mēs neslēpjam no tautas ne savus plānus, ne ieceres, ne arī savas kļūdas. Gluži otrādi – mēs aicinām visus palīdzēt un līdzdarboties. Tā tas ir arī šajās pašvaldību vēlēšanās – ļaudis – Latvijas tauta – vedīs tos pārmaiņu jeb jaunos laikus, kas darīs dzīvu labāku visā Latvijā. Mēs tam ticam un tautu uz to arī aicinām. Pagaidām labāk par Raini neviens to nav pateicis.

P.S. Uz katra vides reklāmas plakāta ir atsauce par to, ka tajā ir izmantots Raiņa dzejoļa „Jaunais laiks” fragments. Jaunais laiks šo atsauci lieto pēc savas brīvas gribas un pārliecības par Raiņa dzejas rindu aktualitāti šodien. Arī Latvijas autortiesību likums, ņemot vērā autora dzīves datus, neprasa šīs atsauces lietošanu.


Jaunais laiks


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!