Raksts

“Izglītības reformas” lieta Satversmes tiesā


Datums:
22. aprīļa, 2005


Autori

Providus


Satversmes tiesā 13.maijā gaidāms spriedums lietā par to, vai Satversmei atbilst Izglītības likuma norma, kas no 2004.gada 1.septembra paredz vidusskolās ar mazākumtautību mācību programmu latviešu valodā apgūt 3/5 no kopējās gada mācību slodzes.

20 Saeimas deputāti, kas ievēlēti no apvienības PCTVL saraksta, apstrīdējuši šīs Izglītības likuma normas atbilstību Satversmes 1., 91. un 114.pantam, kā arī Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 1.protokola 2.pantam un tās 14.pantam, Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām 26. un 27.pantam, Starptautiskās konvencijas par visu veidu rasu diskriminācijas izskaušanu 5.pantam, Konvencijas par bērnu tiesībām 2. un 30.pantam un Vīnes konvencijas par starptautisko līgumu tiesībām 18.pantam.

Sīkāka informācija par lietu no ST mājaslapas:

(Pievienotais failspdf)

Satversmes tiesa ir lietu izskatījusi atklātā sēdē un politika.lv publicē nozīmīgākos izskanējušos viedokļus, kurus puses piekrita sniegt.

Saeimas atbildes raksts ar argumentiem

Borisa Cileviča uzstāšanās 12. un 14. 04.2005

Igora Pimenova uzstāšanās 12.04.2005

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!