Raksts

INSTITŪCIJAS. Sāk veidot institūcijas, lai īstenotu valsts politiku nacionālo attiecību jomā


Datums:
10. janvāris, 2012


Autori

Providus


Foto: bertuz

1991. gada pavasarī izveido Nacionālo lietu departamentu, kura uzdevums ir izstrādāt un sadarbībā ar dažādām institūcijām īstenot valsts politiku nacionālo attiecību jomā. Laika gaitā departamenta statuss un loma aizvien samazinās un tā darbības noslēgumā Nacionālo lietu nodaļas galvenais uzdevums ir valsts piešķirto dotāciju sadale nacionālo minoritāšu organizācijām.

1991. gada aprīlī ar Ministru padomes lēmumu izveido Nacionālo lietu departamentu, kura galvenais uzdevums ir izstrādāt un sadarbībā ar dažādām institūcijām īstenot valsts politiku nacionālo attiecību jomā, lai veicinātu šo attiecību harmonizāciju, kā arī sekmētu uzticēšanos nacionālajām organizācijām un saprašanos starp tām. Departaments nav pakļauts nevienai ministrijai, un tajā strādā vairāk nekā desmit darbinieki.

1992. gada janvārī departamentu likvidē un Tieslietu ministrijā izveido jaunu Nacionālo lietu departamentu. 1993. gada septembrī departamentam piešķir nodaļas statusu un, mainoties tieslietu ministriem, arvien samazina arī darbinieku skaitu. Nacionālo lietu nodaļa galveno uzmanību pievērš sadarbības veidošanai starp valdību un mazākumtautību biedrībām, to kultūras un izglītības pasākumu finansiālajai atbalstīšanai no valsts budžeta līdzekļiem un sadarbībai ar ārvalstu organizācijām starpetnisko attiecību jomā.[ 1 ]

1999. gada nogalē valdība izdod rīkojumu, ka, sākot ar 2000. gada janvāri, Nacionālo lietu nodaļas funkcijas tiek nodotas Naturalizācijas pārvaldes kompetencē.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!