Raksts

INSTITŪCIJAS: Migrācijas politikas plānošanas dokumenta darba grupa


Datums:
29. jūnija, 2014


Autori

Providus


Foto: Sarah Ross photography

Iekšlietu ministrija nosaka, ka ir nepieciešams izstrādāt politikas plānošanas dokumentu migrācijas jomā[reference=1]Izveido darba grupu politikas plānošanai legālās migrācijas jautājumā. Latvijas Republikas Tieslietu ministrija,http://www.iem.gov.lv/lat/aktualitates/arhivs/?doc=13369[/reference].

Politikas plānošanas dokumenta sagatavošanai tiek izveidota darba grupa, kurā piedalās pārstāvji no Iekšlietu, Ekonomikas, Finanšu, Labklājības, Ārlietu un Tieslietu ministrijām, Īpašo uzdevumu ministrijas sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta, kā arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Darba devēju konfederācijas[ 1 ].

Lai gan šis dokuments netika apstiprināts valdībā, vairāki tajā iekļautie risinājumi tikuši ieviesti caurs Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plānu 2008. gadam. Piemēram, tikusi izveidota vienas pieturas aģentūra darba atļauju un uzturēšanās atļauju izsniegšanai. Tāpat samazinātas valsts nodevas un procedūrām nepieciešamais laiks.

Koncepcijas par migrācijas politiku nodarbinātības kontekstā kopsavilkums.

Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plāns 2008.gadam.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!